Türkiye’nin lider giyim markası LC Waikiki, doğa adına bir adım daha atarak, sürdürülebilir esans içerikli parfüm koleksiyonu hazırladı. “Natura Serisi” adını taşıyan bu koleksiyon, içeriği kadar çevre dostu ambalajıyla da sürdürülebilir ve yenilikçi bir yaklaşımı temsil ediyor.
Türkiye’nin global moda markası LC Waikiki, sürdürülebilirliğe verdiği önemi bir adım öteye taşıyor. Yenilikçi ve çevreci yaklaşımıyla tasarlanan LC Waikiki sürdürülebilir esans içerikli parfüm koleksiyonu, esans içeriğinden ambalajına kadar her detayda doğa dostu bir tutum sergiliyor. Natura Serisi, kadınlar için Natura Zest ve Natura Pure, erkekler için ise Natura Infinity ve Natura Alive olmak üzere dört özgün parfüm içeriyor. Her biri özenle seçilmiş doğal, doğada çözünebilen ve yeniden dönüştürülmüş hammaddelerle üretilen esanslarla zenginleştirilen bu parfümler A’dan Z’ye çevreci bir yaklaşımla üretildi.
“Natura” ismini taşıyan parfüm serisi doğal bileşenler ve şeker kamışından üretilen, bitkisel kökenli alkol içeren özel formülasyonlarıyla dikkat çekiyor. Vegan içerikli esans içeren bir seri olması ve çevre dostu süreçlerle üretilen bileşenler kullanılması, LC Waikiki’nin sürdürülebilirlik vizyonunu destekliyor.  Natura serisinde yer alan parfümler, çevresel etkiyi en aza indirmek için özenle tasarlanmış ambalajlarıyla da öne çıkıyor. Geri dönüştürülebilen cam şişeler ve %50 oranında geri dönüştürülmüş polipropilenden üretilen kapaklar, doğal kaynakların korunmasına katkı sağlıyor. Ayrıca, kâğıt ambalajlar geri dönüştürülmüş kağıtlardan üretildiği için ormanların korunmasına ve doğal kaynakların etkin kullanımına hizmet ediyor.
Doğada Çözünebilen İçeriklerle Üretildi
LC Waikiki’nin “Natura” parfüm serisi, çevre dostu ve etik bir yaklaşımla üretilen benzersiz koku kombinasyonlarıyla hem kullanıcılarına hem de doğaya değer katan bir seçenek sunuyor. Bu yeni koleksiyon, çevreye duyarlı ve bilinçli tüketicilerin beğenisini kazanmayı hedefliyor.
Natura Zest ve Natura Pure kadın parfümleri, içerdikleri esans hammaddeleriyle %83 ve %77 oranında doğada çözünebilen içeriklerden oluşuyor. Doğal çözünürlüğe sahip bu esans içerikleri, su kaynaklarına ve doğaya verilen zararı en aza indirmeyi hedeflerken çevre dostu bir seçim sunmayı hedefliyor. Natura Infinity ve Natura Alive erkek parfümleri ise %92 ve %84 oranında doğada çözünebilen içeriklerle formüle edildi.
LC Waikiki‘nin çevreye duyarlı özel parfüm serisi, LC Waikiki mağazaları ve lcwaikiki.com’da yerini aldı.

Yorum Gönder

[instagram-feed]

Aslıhan Gündüz ©. Tüm Hakları Saklıdır.                                                                                                                                                                                           

"Bu sitede yer alan tüm içerik ve görsel materyallerin izinsiz kullanılması ve kopyalanması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre yasaktır!"