Kotex Türkiye’nin Desteklediği Cumhuriyetin Kızları Projesi ile Nefes Kesici Yelken Yarışına Katılmak İçin Başvurular Devam Ediyor… Kadınların ihtiyaç duyduğu her alanda onlarla birlikte yürümeyi ilke edinen Kotex Türkiye, Cumhuriyetin Kızları projesinde Gelecek İçin Yelken Açıyoruz takımıyla güç birliği yapıyor. Marmaris’te gerçekleştirilecek olan yelken yarışlarına katılmak için başvurular devam ediyor.

Hayata geçirdiği tüm ürün yeniliklerini kadınların gücünden aldığı ilhamla gerçekleştiren Kotex Türkiye, hayatın her alanında kadınlara destek olmayı sürdürüyor. Kadınların karşılaştığı tüm engel ve tabuları ortadan kaldırma hedefiyle yürüttüğü çalışmalarına bir yenisini daha ekleyen marka, Türkiye’nin dört bir yanından gelen ve daha önce hiç denize açılmamış kadınları yelken yarışlarına hazırlıyor. Kotex Türkiye’nin #İsterseYapar diyerek desteklediği Gelecek İçin Yelken Açıyoruz takımına sporcu olarak dâhil olmak ve nefes kesici yelken yarışlarına katılmak isteyen kadınlar için başvurular devam ediyor. Cumhuriyetin Kızları ismiyle duyurulan proje kapsamında ilk kez denizle buluşacak olan kadınlar, Marmaris’te düzenlenecek olan yelken yarışlarına katılmak için www.gelecekicinyelkenaciyoruz.com üzerinden başvuru yapabiliyor. Kotex Türkiye, proje kapsamında 81 ilden 100 kadına dokunmayı amaçlıyor.

Kadın gelişiminin önünde hiçbir şeyin duramayacağı inancıyla hareket eden Kotex Türkiye, kadınların toplumu değiştirebilme gücünü merkeze alarak proje geliştirmeye devam ediyor. Kadınlara yönelik “yapamazsın”, “çok zor”, “sana göre değil” gibi yaklaşımlara ve önyargılara karşı genç kadınları yüreklendirmek isteyen marka; kadınların başarabileceklerinin sınırsız olduğunu göstermek istiyor. 21 Ocak 2023 Cumartesi günü saat 12.30’da Marmaris’te başlayacak olan yelken yarışı, hayatında ilk kez bu tecrübeye sahip olacak kadınlar için heyecan dolu anlara sahne olacak. Marmaris’in cennet koylarında başlayarak inci gibi sulara yelken açacak olan Cumhuriyetin Kızları, dişli rakiplerinin arasından süzülerek parkuru dereceyle bitirmeye çalışacak.

Yorum Gönder

[instagram-feed]

Aslıhan Gündüz ©. Tüm Hakları Saklıdır.                                                                                                                                                                                           

"Bu sitede yer alan tüm içerik ve görsel materyallerin izinsiz kullanılması ve kopyalanması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre yasaktır!"