2. Uluslararası Beslenme, Sağlık Okuryazarlığı ve Eğitim Konferansı 11 Şubat’ta gerçekleştirilecek; Sabri Ülker Vakfı tarafından düzenlenen 2. Uluslararası Beslenme, Sağlık Okuryazarlığı ve Eğitim Konferansı, Türkiye’den ve yurtdışından alanında uzman isimlerin katılımıyla 11 Şubat’ta gerçekleşecek. Hayatımıza giren pandeminin en çok çocuklar üzerinde yarattığı değişimler, çocuklar üzerinde bıraktığı yıkıcı etkiler konferansın bu yılki temasını “Pandemi Döneminde Çocuğun İyi Halinin Korunması” olarak belirledi.

Sabri Ülker Vakfı, toplum sağlığının geleceğine katkı sağlama, toplumun her kesimine beslenme, gıda, sağlıklı yaşam konularında güvenilir kaynaklardan elde edilmiş doğru ve güncel bilgiyi ulaştırma hedefiyle, sürdürülebilir projeleri hayata geçirmeye devam ediyor. Vakıf tarafından 2. kez düzenlenen Uluslararası Beslenme, Sağlık Okuryazarlığı ve Eğitim Konferansı’nda bu yıl pandemide çocukların eğitim süreci, çocukların ruh sağlığının nasıl desteklenmesi gerektiği, sağlık ve iyilik hali üzerinde kaynaklanan olumsuz etkilerle, zorluklarla başa çıkma ve korumanın yolları, konularının uzmanları tarafından tartışacak.

Çocuklarda hem ruh hem de beden sağlığını korumanın yolları
İki yıldan bu yana hayatımızın bir parçası olan pandemi, çocuklarda ruhsal açıdan olumsuz etkilenmelere sebep olabiliyor. Bu süreçte değişen sosyal ortam ciddi ve yıkıcı etkileri de beraberinde getiriyor. 2. Uluslararası Beslenme, Sağlık Okuryazarlığı ve Eğitim Konferansı’nda pandeminin toplumsal yaşamda yarattığı değişimlere çözüm önerileri bütünsel olarak ele alınacak. Ulusal ve uluslararası bilim insanlarının konuk olacağı hibrit formda yapılacak konferansta, pandeminin Türkiye’de ve bazı yabancı ülkelerde okul müfredatını nasıl değiştirdiği, dijital dönüşüm sürecinde nasıl dijital ebeveyn olunacağı, pandemi ve sonrası dönemde çocukların bağışıklık sisteminin nasıl etkileneceği, çocuklarda artan bilgisayar, televizyon ve cep telefonu kullanımının göz sağlığına olumsuz etkileri konuları ele alınacak.

Pandemi ile ortaya çıkan öğrencilerin bireysel farklılıkları ve öğrenme süreçleri hakkındaki bilimsel analizler, çocukların bu süreçten en az şekilde etkilenmelerini sağlamak için alınabilecek önlemler, öneriler uzmanlar tarafından paylaşılacak.

Türkiye’den ve yurtdışından alanında uzman isimler
Konferans’a konuşmacı olarak Hacettepe Üniversitesi Eğitim Bilimleri Bölümü’nden Prof. Dr. Hünkar Korkmaz, Hacettepe Üniversitesi Bilgisayar Ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü’nden Süleyman Sadi Seferoğlu, Hacettepe Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı’ndan Prof.Hilal Özcebe, Hacettepe Üniversitesi Eczacılık Meslek Bilimleri Bölümü’nden Prof. Dr. Didem Şöhretoğlu, Extramadura Üniversitesi Eğitim Bilimleri’nden Prof. Alicia Sianes- Bautista, Yeni Zelanda Çocuk Hakları Savunuculuğu ve Araştırma Direktörü Jacqui Southey, Melbourne Üniversitesi Beslenme Bölümü’nden Dr. Anita Lawrence, Chaplaincy Health Care İdil Aksöz Efe, Üsküdar Amerikan Koleji’nden Eğitim Uzmanı Ayça Demirel Koçer, Viyana Üniversitesi Eğitim Bölümü’nden Dr. Seyda Subaşı Singh, Casey Eye Institute Göz Hastalıkları Anabilim Dalı’ndan Dr.Oğul Üner, İstanbul Cerrahpaşa Üniversitesi’nden Doç. Dr. Gülşah Batdal Karaduman katılacaklar. Akdeniz Üniversitesi’nden Öğretim Üyesi Ece Varlık Özsoy ise paneli yönetecek.

Konferans kayıt için https://inhleconference.sabriulkerfoundation.org/tr web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Yorum Gönder

[instagram-feed]

Aslıhan Gündüz ©. Tüm Hakları Saklıdır.                                                                                                                                                                                           

"Bu sitede yer alan tüm içerik ve görsel materyallerin izinsiz kullanılması ve kopyalanması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre yasaktır!"