Maserati, tamamen elektrikli ilk SUV’u “Grecale Folgore”yi 2023 Şangay Otomobil Fuarı’ndan dünyaya tanıttı. Tamamen elektrikli otomobiller üreten ilk lüks İtalyan markası olan Maserati, aynı zamanda yeni GranTurismo’yu da fuarda sergiliyor. Şangay Fuarı, yeni GranTurismo için de bir ilki temsil ediyor. GranTurismo’nun içten yanmalı motor seçeneğinin yanında, modelin elektrikli versiyonu olan “GranTurismo Folgore” ilk kez Asya pazarında satışa sunuluyor.

Tamamen elektrikli otomobiller üretecek ilk lüks İtalyan markası Maserati, Şangay Fuarı’ndaki yerini aldı. Heyecan verici yeniliklerle kapılarını açan fuarda, Maserati tarihi bir dönüm noktası yaşıyor ve en yeni elektrikli modellerini sergiliyor. Markanın tamamen elektrikli SUV modeli yeni “Grecale Folgore” fuardan dünyaya tanıtılırken, Maserati’nin performanslı ve ölümsüz coupesi GranTurismo’nun içten yanmalı motorlu versiyonu ile elektriklisi “GranTurismo Folgore” ilk kez Asya pazarında satışa sunuluyor.

Elektirifikasyona geçiş hamlesi, 2025 yılına kadar tüm modellerinin elektrikli versiyonlarını; 2030 yılına kadar da tamamen elektrikli araçlar üretme taahhüdü bulunan Maserati’nin gelecekteki stratejisinde önemli bir yer tutuyor. Bu iddialı plan, Maserati markasının DNA’sını tanımlayan cesareti yansıtırken, benzersiz İtalyan karakteristiği, yenilikçilik, kaliteli ve seçkin ürünlerle duygulara hitap edebilme yeteneği ile onu geleceğe taşıyor.

Maserati’nin elektrikli ürün gamı “Folgore” benzersiz Maserati tasarımı ışığında markanın köklü geçmişini geleceğe taşıyarak; yeniliği, lüksü ve gelecek vizyonunu temsil ediyor. Bu açıdan bakıldığında 2023 Şangay Otomobil Fuarı, markanın “İtalyan lüks performans” konseptini tanıtması için Asya pazarı ile marka arasında ideal bir buluşma noktası oluyor.

Yorum Gönder

[instagram-feed]

Aslıhan Gündüz ©. Tüm Hakları Saklıdır.                                                                                                                                                                                           

"Bu sitede yer alan tüm içerik ve görsel materyallerin izinsiz kullanılması ve kopyalanması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre yasaktır!"