Cerebral Palsy Türkiye – Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı, 6 Ekim Dünya Cerebral Palsy Gününe dikkat çekmek için herkesi yeşil giymeye davet ediyor. Farkındalık yaratmak için pek çok etkinliğe imza atacak olan Vakıf Cerebral Palsy bilinirliliğini artırmayı hedefliyor.

Her yıl 6 Ekim’de tüm dünyada, “Dünya Cerebral Palsy Günü”ne yönelik pek çok önemli proje hayata geçiriliyor. Bu sene de Cerebral Palsy farkındalığını arttırmak için birçok çalışmaya imza atacak olan Vakıf, “yeşil” rengi ile ilk farkındalık adımını atıyor. 6 Ekim Çarşamba günü “Yeşil Giyin” “Logonu Yeşil Yap”, “Yeşil Işık Yak” mottolarıyla hareket ederek herkesi farkındalık yaratmaya davet ediyor.

Ünlülerin yeşil giyeceği, markaların logolarını yeşil renk yapacağı bu günde Fatih Sultan Mehmet Köprüsü, Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Water Garden Havuzu, Metropol İstanbul, Çamlıca Kulesi gibi İstanbul’un önemli binaları yeşil renkle ışıklandırılacak.

Cerebral Palsy, dünya çapında 17 milyondan fazla insanı etkiliyor, bu da 6 Ekim’de sesimizi duyurmak ve dikkat çekmek için milyonlarca neden yaratıyor. Siz de Cerebral Palsy konusunda farkındalık yaratmak için Dünya Cerebral Palsy Günü hareketine katılın. Unutmamak gerekir ki bu mücadelenin bir parçası olmak için #MilyonlarcaNedenVar, hayatları değiştirmek için #MilyonlarcaNedenVar. Yeşil harekete siz de katılarak, destek verebilirsiniz. Cerebral Palsy Türkiye – Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı Genel Direktörü Nigar Evgin, “Yeşil, filizlenme, büyüme, hayatın en önemli süreci olan rahat nefes alma, ferahlama ve yaşamın yenilenmesini temsil eden renktir. Biz de Cerebral Palsy’li çocuklarımızın filizlenmesi için yeşil mottosuyla farkındalık yaratıyoruz. Sizleri de bu farkındalık hareketine destek olmanız için “yeşil” bir aksesuar ya da giysi ile bu iyilik hareketine eşlik etmeye davet ediyoruz. Cerebral Palsy farkındalığı yaratmak için #MilyonlarcaNedenVar, destek olmanız için #MilyonlarcaNedenVar, #MilyonlarcaNedenVar siz de bize katılın” dedi.

Bireysel ya da kurumsal olarak destek olabilirsiniz!
6 Ekim’de Cerebral Palsy’li çocuklara destek olmak için üç farklı yol var. Öncelikle bireysel olarak yeşil giyinip farkındalık yaratman mümkün. Kurumsal olarak da markalar, logolarını o gün için yeşil yaparak ya da kurum binalarını yeşil ışıklandırarak bilinirliğe katkı sağlayabilecek. Tüm bu farkındalık çalışmalarını 6 Ekim’de kişisel ya da kurumsal sosyal medya hesaplarınızdan @cerebralpalsytr etiketleyerek ve #yeşilgiy #dünyacerebralpalsygünü #worldcpday #cerebralpalsy #milyonsebep hashtag’leri ile paylaşılabilir.

Cerebral Palsy nedir?
Cerebral Palsy, gelişimini tamamlamamış beynin doğum öncesi, doğum sırası veya doğum sonrası dönemde hasar görmesiyle oluşan, bebeklik ve çocukluk döneminde en sık rastlanan ancak buna karşın en az anlaşılan engellilik durumudur. Dünya genelinde 17 milyon Cerebral Palsy’li kişi yaşamaktadır. Türkiye’de her yıl 6.000’den fazla bebek Cerebral Palsy tanısı almaktadır.

Cerebral Palsy Türkiye (Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı), Türkiye’de Cerebral Palsy (CP) konusunda en geniş hizmet yelpazesine sahip ilk ve tek kuruluştur. Cerebral Palsy’li çocuk ve erişkinlerine teşhis, tedavi, rehabilitasyon ve eğitim hizmeti sağlayarak, meslek sahibi olmaları ve sosyal hayatta daha fazla yer almaları için gerekli faaliyet ve gayretlerde bulunur. İstanbul’un Ataşehir ilçesinde 35 dönüm alan üzerinde; Metin Sabancı Özel Eğitim Okulları, Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri ve Aile Danışma Merkezi bulunan Vakıf, kurulduğu günden bugüne 30 binden fazla çocuk ve ailesine hizmet verdi ve destek oldu.

Detaylı bilgi için: www.tscv.org.tr

 

 

Yorum Gönder

[instagram-feed]

Aslıhan Gündüz ©. Tüm Hakları Saklıdır.                                                                                                                                                                                           

"Bu sitede yer alan tüm içerik ve görsel materyallerin izinsiz kullanılması ve kopyalanması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre yasaktır!"