Adile Naşit’in sesi ‘AI Voice Cloning’ teknolojisi ile kopyalanarak yeniden bir masala ses verdi. Sesli kitap platformu Dinlebi tarafından LCWaikiki için hazırlanan projede, online alışveriş siparişlerde gönderilen kargo kutuları çocukları bu özel sürprizle karşılıyor. Kutularda yer alan karekod okutulduğunda Adile Naşit‘in sesinden ‘Doğa Sevgisi’ masalı dinlenebiliyor.

Türk sinemasının unutulmaz ismi Adile Naşit’in sesi, ölümünden 35 yıl sonra çocuklara bir kez daha bir masalla ulaşıyor. Bugünün anne babaları çocukluklarında Adile Naşit’in televizyonda yayınlanan ‘Uykudan Önce’ programını izledikten sonra yataklarına giderdi. Yaşamı boyunca samimi ve sıcak tavırları, unutulmaz kahkahası ile çocukların ‘Adile Teyze’si olan Adile Naşit, şimdi sesli kitap platformu Dinlebi’nin LCWaikiki için hazırladığı sesli kitap projesi ile yeniden bir masala ses veriyor.

Yapay zekâ Naşit’in sesini klonladı
Adile Naşit’in sesi yaklaşık bir ay süren bir çalışma ile ‘yapay zekâ ses klonlama’ teknolojisi kullanılarak seslendirmeye hazır hale getirildi. Naşit’in rol aldığı sinema filmleri, televizyon programları ve benzer yayınlardan toparlanarak temizlenen sesleri yapay zekâ yazılımına öğretildi. Daha sonra yazar Eyüphan Erkul tarafından doğa sevgisi temasıyla yazılan eser, tiyatro oyuncusu Şensel Uykal tarafından seslendirildi. Son olarak hazırlanan kayıt ‘AI Voice Cloning’ teknolojisi ile Adile Naşit’in sesine dönüştürüldü.

Naşit’in okuduğu sesli masal, LCWaikiki’nin e-ticaret platformundan verilen siparişler için gönderilen kargo kutularının üzerindeki karekod okutulduğunda, otomatik olarak çalmaya başlıyor. Naşit’in ailesinden izin alınarak hayata geçirilen proje en az çocuklar kadar anne babalarını da heyecanlandırdı.

DİNLEBİ KİMDİR NEDİR?
Dinlebi, yerli girişim bir sesli kitap platformudur. Abone ve yerli içerik sayısında sektörünün en büyük ikinci oyuncusudur.

Güncel popüler kitaplardan, en çok okunanlara çok sayıda sesli kitap ve podcast’lerden meditasyon içeriklerine kadar 6000’den fazla sesli eser bulunmaktadır. Yolculukta veya evde iş yaparken, yazın güneşlenirken, işlerine ara verdiğinde veya işlerini yaparken ya da hayata bir ara verip kendinle kalmak istediğinde, Dinlebi güzel bir deneyim sunmayı hedeflemektedir.

Bas-Paylaş!
Bas-Paylaş özelliği ile sesli kitabını dinlerken tıpkı Instagramda hikaye kaydeder gibi basılı tutarak 15 saniyelik kısmı doğrudan Instagram veya Facebook hikayelerinde paylaşabilirsin.

Ortam Sesi Ekle!
Kitabını nerede dinlemek isterdin? Metroda işe doğru giderken sahilde olduğunu hissederek kitap dinlemek güzel bir hayal. Kitabını dinlerken ekleyeceğin ortam sesleriyle beraber bu artık bir hayal değil. Dinlebi’de Kuş sesleri eşliğinde, yağmur yağarken ya da deniz kenarında veya bir tren yolculunda gibi kitap dinlemek çok kolay, seçim sana kalmış.

Sesinle Hediye Et!
En saygın yayınevlerine ait binlerce sesli kitaba ulaşmanı sağlayan Dinlebi, sevdiklerini de unutmuyor. Kendi sesini kaydederek arkadaşına, sevgiline, ailene kitap hediye edebilirsin. Üstelik alan kişinin abone olmasına gerek yok. Hediye gönderdiğin kitaba önce senin sesli notunu dinleyerek başlayacak ve istediği kadar dinleyebilecek.

Dinlebi’yi buralardan takip edebilirsiniz
Facebook’da beğen: https://fb.me/dinlebikitap
Instagram’da takip et: https://www.instagram.com/dinlebi.official
Twitter’da takip et: https://twitter.com/Dinlebikitap
Linkedin’de beğen: https://www.linkedin.com/company/dinlebikitap

Yorum Gönder

20 − ten =