Arçelik, Türkiye’nin ilk dijital çocuk televizyonu Pepee TV ile yeni bir iş birliğine imza atıyor. Türkiye’de bir ilke imza atarak sadece Pepee TV içeriklerine erişim için özel bir TV kumandası tasarlayan Arçelik, Pepee karakterinin yaratıcısı Düşyeri ile iş birliğini bu defa sürdürülebilirlik alanına taşıyor.

Bu kapsamda Arçelik’in çevre bilinci oluşturmayı amaçlayan; iklim değişikliği, toprak, hava, su, orman, bilinçli tüketim, enerji verimliliği, geri dönüşüm, çevreci ulaşım ve biyoçeşitlilik konularındaki mesajları Pepee içerikleriyle çocuklara ulaşacak. Pepee çevre koruma bilinci, doğa sevgisi ve tüketim bilinci ile çocuklara örnek olacak. İş birliği kapsamında eğitici mesajlar veren Pepee boyama/öykü kitapları hazırlanacak. Çevre ile ilgili özel günlerde çocuklar için eğitici ve eğlenceli etkinlikler yapılacak.

İş birliğinin açıklandığı basın toplantısında konuşan Arçelik Türkiye Genel Müdürü Can Dinçer, “İklim değişikliğinden doğal varlıkların korunması ve biyoçeşitliliğe, enerji verimliliğinden atık yönetimi ve geri dönüşüme sürdürülebilirliği tüm çevresel boyutlarıyla kapsayan 10 bölümlük bu yeni Pepee serisi ile çocuklarımızın hayatında fark yaratmayı umuyoruz.

Düşyeri Kurucusu Ayşe Şule Bilgiç de günümüzün en temel sorunlarından biri olan çevre konusunda bilinçli nesiller yetiştirmek için herkese büyük sorumluluklar düştüğünü belirterek “Arçelik ile, Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek Pepee TV içeriklerine güvenli erişim için özel bir TV kumandası tasarlamış ve hayata geçirmiştik. Bunun ardından şimdi de sürdürülebilir bir yaşam konusunda bilinçli nesiller yetişmesine katkı sağlamak adına yeni işbirliğimiz başladı. Bu denli önemli bir konuyu sahiplendiği için bir anne olarak Arçelik’e teşekkür ediyorum. Bundan sonra da bu tür önemli projeleri birlikte hayata geçirmek arzusundayız. Türkiye’nin ilk dijital çocuk televizyonu olan Pepee TV’de, yayıncılık anlayışımız çerçevesinde çocuklara ve dünyamıza yönelik böyle önemli ve hayati konulara yer vermeyi sürdüreceğiz. Biz Düşyeri olarak kurulduğumuz ilk günden itibaren çocuklarda farkındalık yaratmaya ve etrafında olup bitenlerin farkında olan çocuklar yetiştirmeye çalıştık. Arçelik ile işbirliğimiz de bu paralelde gelişen bir işbirliğidir. Bu sayede ülkemizin milli çizgi karakteri Pepee ile çocuklarımız eğlenerek çevresel farkındalığa ve  bilince sahip olacaklar” şeklinde konuştu.

Yorum Gönder

[instagram-feed]

Aslıhan Gündüz ©. Tüm Hakları Saklıdır.                                                                                                                                                                                           

"Bu sitede yer alan tüm içerik ve görsel materyallerin izinsiz kullanılması ve kopyalanması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre yasaktır!"