Jumbo, kültürümüzün ve tarihimizin bir parçası haline gelen restoranların ortak noktası olan ‘zamansızlık ve kalite’ vurgusundan yola çıkarak, Cumhuriyetimizin 100. yılında lezzetleriyle markalaşmış asırlık restoranların sevilen yemeklerini aynı sofrada bir araya getirdi.

Jumbo, Cumhuriyetimizin 100. Yılını Asırlık Restoranların Zamansız Tabaklarıyla kutluyor
Jumbo ve IWSA işbirliğiyle ilki düzenlenen ‘Asırlık Restoranlardan Zamansız Tabaklar’ etkinlik serisi, Türk mutfak kültürünün asırlık mirasını kutluyor. Zamansız tasarımlarıyla 1947’den bu yana sofralara değer katan Jumbo’nun, gastronomi kültürünün önemli taşıyıcılarından olan IWSA ile gerçekleştirdiği iş birliği; damaklarda iz bırakacak bir etkinlik serisiyle başladı.

Jumbo, kültürümüzün ve tarihimizin bir parçası haline gelen restoranların ortak noktası olan ‘zamansızlık ve kalite’ vurgusundan yola çıkarak, Cumhuriyetimizin 100. yılında lezzetleriyle markalaşmış asırlık restoranların sevilen yemeklerini aynı sofrada bir araya getirdi. ‘Asırlık Restoranlardan Zamansız Tabaklar’ temasıyla gerçekleşen etkinlikler serisinin ilkinde; Pandeli, Yanyalı Fehmi, Tarihi Karaköy Balıkçısı gibi restoranların 100 yıldır İstanbullularla buluşturduğu en sevilen yemekler, şef Seray Öztürk’ün yorumu ve gazeteci yazar Mehmet Yaşin’in anlatımıyla sofralara taşındı. IWSA’da gerçekleşen yemekte Hacı Abdullah Lokantası’ndan Abdullah Korun ve Turgut Gülen, Pandeli Lokantası’ndan Özay Çınar, Şef Abdullah Sevin, Yanyalı Fehmi Lokantası’ndan Can Sönmezer ve Tarihi Karaköy Balıkçısı’ndan Hakan Karaman gibi İstanbul’un yüz yıllık restoranlarının günümüzdeki temsilcileri aynı masada buluştu. Etkinlikte Akasya Asiltürkmen, Nur Anaç, Ege Zeyrek, Kaan Yarman, Savaş Ergen gibi isimler yer aldı.

Türk mutfağına kattıkları özgün lezzetlerle markalaşan asırlık mekanların, gelenekten geleceğe uzanan yemekleri misafirleri, unutamayacakları bir lezzet yolculuğuna çıkardı. Gecenin menüsünde; Apikoğlu pastırma ve İkbal sucuk, Tarihi Karaköy Balıkçısı’ndan balık çorbası, Pandeli’den patlıcan böreği ve dilim döner, Hacı Abdullah Lokantası’ndan zeytinyağlı enginar, Yanyalı Fehmi’den Yanya Köfte, Elit Çikolatadan Supangle, Altan Şekerleme’den Badem ezmesi gibi ikonik yemekler yer aldı.

Yorum Gönder

[instagram-feed]

Aslıhan Gündüz ©. Tüm Hakları Saklıdır.                                                                                                                                                                                           

"Bu sitede yer alan tüm içerik ve görsel materyallerin izinsiz kullanılması ve kopyalanması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre yasaktır!"