Son dönemlerde söz konusu bebek olduğunda her şey trend olabiliyor. Eee anne heyecanı her etkinliği ya da ürünü en üst sıraya taşıyabiliyor. Baby Shower’da yani bebek gelmeden önce yapılan hoş geldin partisi de bunlardan biri.  Peki bu partiyi nasıl organize edeceksiniz? Yıllarca kendinize yaptığınız doğum günü partisinin biraz daha şekil değiştirmişi, biraz daha minyatürü olan bu partiye nereden nasıl başlayacağınızı bilmiyorsanız, kafanızda biraz büyütüyorsanız, uzatın ayaklarınızı okuyun yazdıklarımızı ve sonra kendinize bir planlama yapın. İyi eğlenceler…

İşe yapılacaklar listesi hazırlayarak başlayın. Eğer liste hazırlamazsanız hem çok yorulur hem de gereksiz birçok şeyi sepetinize atmış olursunuz. Gelelim yapılacaklar listesinin içini doldurmaya;

 • Kişi sayısı: Orta ölçekli mi yoksa çok büyük bir parti mi düşünüyorsunuz? En yakınlarınız mı gelecek yoksa duyduk duymadık kalmasın anne oluyorum diye ortalığı ayağa kaldıracağınız bir parti mi planlıyorsunuz?
 • Konsept belirlemesi: Bu partinizin ruhunu da yansıtacağında son derede önemli. Sade bir kutlama mı olacak yoksa rengarek balonların etrafta olduğu düşler şatosu gibi mi gösterişli olacak.
 • Pasta seçimi: İşte en zoru da bu. Muhteşem görüntüsü kadar tadı da güzel olmalı.
 • Fotoğrafçı seçimi: En güzel anınızı ölümsüzleştirin mutlaka. Onca emek verdiniz, günlerde düşündünüz. İki kare çekilmeyi en hak eden günde sizi en çok anlayacağını düşündüğünüz kişiyle çalışın.
 • Kıyafet tercihi: Ortama uygun olun deriz. Eğer sade bir parti yapacaksanız üzerinize tek bir renk alarak fark yaratın. Başınıza bir anne tacı takabilir, bileğinize tütülerden oluşan gösterişli bileklik yakmak gibi.
 • Mekan seçimi: Yazın mı yapıyorsunuz kışın mı? Yazsa içeride olmanıza hiç gerek yok. Şöyle sahil kenarında, denizin ferahlığını içinize çekebileceğiniz bir yer güzel olmaz mı? Mevsim kışsa içinizi ısıtacak bir yer tercih edebilirsiniz. Mesela bir şömine başı. Kız arkadaşlar için fazla romantik demeyin. Kız kıza felekten bir gün geçireceksiniz unutmayın.
 • İkramlar: Abartıya kaçmayın, tatlısı tuzlusu yeter. Küçük
 • Teyze aktiviteleri: Mama önlüğünü boyatmaya ne dersiniz? Bakalım en becerikli teyze kim olacak.
 • Hediyeler: Teyzeler gelirken elleri dolu gelecek elbette ama siz de minik meleğinizle teyzelere küçük hediyeler vermek istemez misiniz? Bizce çok güzel olur. Minik bir bileklik fena olmaz mesela.
 • Masa düzeni: Masanızı yiyeceklerle doldurmayın, bebeğinizin ağzından cümleler yazın ve
 • Zamanlama: Sabah kahvaltısında mı yoksa öğlen yemeğinde mi buluşacaksınız dostlarınızla?
 • Eğlence ve anı masası: Sosyal medya ve fotoğraflar hayatımızla bir bütün artık. Karton çerçeveler, ellerde tutulan komik yazılı düşünce bulutları, eğlence masanızda illaki olacaktır ama bir de bunların yanına komik gözlükler ve peruklar gibi gününüze renk katacak objeleri yerleştirin.
 • Planlama: Organizasyon firması ile mi çalışacaksınız yoksa her şeyi kendiniz mi yapacaksınız? Firmayla yapacaksanız işiniz biraz daha kolay ama kendiniz yapacaksanız sosyal medyadan yardım alın deriz. Malum öneri anlamında derya deniz misali…

Davetiye: Tek tek telefon açıp arkadaşlarınızı çağıracaksınız ama bir de son hatırlatma için güzel bir e-kart hazırlamaya ne dersiniz?[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Yorum Gönder

[instagram-feed]

Aslıhan Gündüz ©. Tüm Hakları Saklıdır.                                                                                                                                                                                           

"Bu sitede yer alan tüm içerik ve görsel materyallerin izinsiz kullanılması ve kopyalanması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre yasaktır!"