“Melisa, sevdiklerinin deyimiyle Balköpüğü, anaokuluna gidecek kadar büyümüştü. Onu olduğu gibi sevecek, tüm farklılıklarıyla aralarına alacak arkadaşlara ve öğretmenlere ihtiyacı vardı. Ailesi uzun uzun araştırdı. Sonunda Melisa’ya kaynaştırma eğitimine “Hazırız!” diyen bir okul bulundu.”

Serebral Palsi’li Balköpüğü, kendi gibi farkıyla mucize olan tüm çocuklar için okullarda yer açılmasını istiyor! Balköpüğü, anaokuluna başlıyor! Bakalım Balköpüğü’nü okulda nasıl bir macera bekliyor. Ceyda Düvenci, Serebral Palsi’li kızı Melisa ve onun gibi farkıyla mucize olan kahraman çocukların yaşıtlarıyla bir arada eğitim görmeleri için kaleme aldı.

Doğan Egmont’tan yayınlanan Balköpüğü ile Tatlı Bir Merhaba hikayesi başkahramanı Melisa’nın anaokuluna başlangıç macerasını okurlarıyla buluşturuyor. Ceyda Düvenci’nin kaleminden çıkan hikâyede Melisa, eğitim yolculuğunda karşılaştığı güzellikleri ve zorlukları anlatıyor. Okullarda yaşıtlarıyla bir arada eğitim görmenin önemini gösteriyor ve herkesi okulunda yer açmaya davet ediyor.

Bundan önce yayınlanan Balköpüğü ile Tatlı Bir Sürpriz ve Balköpüğü ile Tatlı Bir Macera kitaplarının devamı olan bu yeni hikâye #hayatındayeraç sloganına bir yenisini daha ekliyor ve bu kez #okulundayeraç diyor. Her kitabında farklı kadın çizerlerin illüstrasyonları ile renklenen serinin, bu üçüncü kitabını resimleyen isim ise İpek Konak.

Yazar: Ceyda Düvenci
Sayfa: 32
Yayınevi: Doğan Egmont

Yorum Gönder

[instagram-feed]

Aslıhan Gündüz ©. Tüm Hakları Saklıdır.                                                                                                                                                                                           

"Bu sitede yer alan tüm içerik ve görsel materyallerin izinsiz kullanılması ve kopyalanması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre yasaktır!"