Yazar Defne Ongun Müminoğlu’nun, 3-8 yaş çocuklara hitap eden uzman destekli on iki kitaplık serisi Burcu ve Berk ile, yeni çizim ve içerikleriyle okurlarla buluşmaya devam ediyor. Serinin amacı, çocuklara keyifli hikâyeler sunarken, gerek onların gerekse ebeveynlerinin zorlandıkları konularda, kitaptaki karakterler aracılığıyla çözüm sunmak ve yol göstermek.

Bulmaca, boşluk doldurma, testler, oyunlar, müzik önerileri gibi hem eğlenceli hem de öğretici aktivitelere ek olarak bir de seriye özel hazırlanmış kısa filme tam da buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Serinin yenilenme aşamasında çizimler, tecrübeli çizer Berk Öztürk’e emanet edildi.

Tüm kitaplar, görmeyen çocuklar için Braille alfabesi ve yazar tarafından seslendirilmiş şekli ile TÜRGÖK raflarında da bulunuyor.

KENDİMİ KORUYORUM – Güvenlik
Berk, bu kitapta oyun oynarken büyük bir tehlike atlatıyor. Ablası Burcu’nun da aklına Berk kendini koruyabilsin ve öğrensin diye, etrafındaki diğer tehlikeleri hatırlatmak geliyor.

HİSLERİMİZ – Bunları Hissetmek Normal mi?
Bu hikâyede Berk’in yaptığı bir hata sonucu ailedeki farklı duygulara şahit olacağız. Hepimizin hayatında pek çok farklı his var. Bu hisleri tanımak ve anlatabilmek çok önemli. Bakalım Berk, annesi, Burcu, veteriner Gültekin amca ve Dost hangi durumda, neler hissediyor.
Uzman: Feriha Şenkaya Dildar – Uzman Psikolojik Danışman

YABANCILAR – Kaybolursan Ne Yaparsın?
Berk bu kitapta markette annesini kaybediyor ve çok akıllıca davranıp, annesinin onu bulmasını sağlıyor. Çocuklar kaybolursa ne yapabileceklerini ve yabancı birisi yanlarına gelirse nasıl davranmaları gerektiğini Burcu ve Berk’ten öğreniyorlar.
Uzman: Feriha Şenkaya Dildar – Uzman Psikolojik Danışman

MÜZİK – Müziğin Renkli Dünyası
Müzik kadar renkli bir şey var mı hayatta? Burcu ve Berk şehirdeki Müzik Festivali kapsamında müziğin türleri ve tarihini öğreniyor, çeşitli müzisyenler ile ilgili bilgi ediniyorlar. Murat Evgin’in “Burcu ve Berk ile” okurları için özel olarak yarattığı “Müzik Başlasın” isimli besteyi ve bu bestenin farklı versiyonlarını, kitapta yer alan QR kod ile Spotify ve Youtube üzerinden sanatçının anlatımıyla dinleyebileceksiniz. Bir beste klasik bir parçayken nasıl da rock olabiliyor?
Uzmanlar: Murat Evgin / Yorumcu – Besteci, Deniz Baysal / Müzisyen – Müzik Öğretmeni

Yazar: Defne Ongun Müminoğlu
Yayınevi: Artemis Çocuk Yayınları

Yorum Gönder

[instagram-feed]

Aslıhan Gündüz ©. Tüm Hakları Saklıdır.                                                                                                                                                                                           

"Bu sitede yer alan tüm içerik ve görsel materyallerin izinsiz kullanılması ve kopyalanması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre yasaktır!"