Okullarına, arkadaşlarına kavuşan çocuklarımızı sıkı sıkı giydirdiğimiz, atkılarını, berelerini takıp takmadıklarını iyice kontrol ettiğimiz şu günlerde, 2022 yılı ilkbahar yaz sezonu çocuk modası koleksiyonları çoktan hazırlandı. 0-16 yaş arası kıyafet ve aksesuarlar vitrinleri süslemeden önce, 8-11 Aralık 2021 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde yapılacak CBME Türkiye – 39. Uluslararası İstanbul Anne Bebek Çocuk Ürünleri Fuarı’nda sergilenecek.

İlkbahar-Yaz 22 sezonunun çocuk modası renklerinde pandemi sonrası pozitiflik hâkim
Pandemi döneminin markaları yaratıcılıklarını geliştirmeye ve duygusal açıdan kişiliğe pozitif etki eden renkleri kullanmaya yönlendirdiğini belirten CBME Türkiye – Uluslararası İstanbul Anne Bebek Çocuk Ürünleri Fuar Direktörü Hatice Dinçer, “Bebek, çocuk modasında İlkbahar-Yaz 22 sezonunun renklerinde pandemi sonrası pozitiflik hâkim. İlkbahar-Yaz 22 renkleri, Covid-19 salgınının olası etkisi nedeniyle sürekli bir ihtiyat duygusu içeriyor. CBME Türkiye’nin uzun yıllardır seminer ve içerik partneri olan dünyanın lider trend belirleyici firması WGSN ve Coloro tarafından belirlenen trendlere göre; güven verici ve tutarlılık hissi veren yeşil, mavi ve sarı tonlar, özellikle de mevsime heyecan ve iyimserlik getiren sulu pembe ve turuncu tonlar yeni olma arzusunu ve aşinalık ihtiyacını dengeliyor. Ayrıca uzun süren karantina ve dolayısıyla kaçınılmaz olan izolasyon süreleri sonrasında doğaya dönüş ve canlılık hissi yaratacak net, çekici renkler, çocuk modasında da ön plana çıkıyor. Pandemi ile hız kazanan dijital dönüşüme gönderme yapan teknolojik tonlar da yine trendler arasında yer alıyor.” dedi.

Pembenin güçlü çekiciliğini içeren Orkide Çiçeği rengi dünya çapında popüler olacak
Sezonun trend renkleri gelişmiş doğa ve gündelik keyif olarak iki temaya ayrılıyor. Gelişmiş doğa, özellikle yoğunlaştırılmış doğal tonlardan oluşurken, gündelik keyif ise daha bastırılmış ve topraklanmış tonları barındırıyor. Dinçer, WGSN’in bu iki temada yer alan canlı pembenin güçlü çekiciliğini içeren, pozitiflik ve canlılık duygularını kışkırtan Orkide Çiçeği’ne (Orchid Flower) özellikle dikkat çektiğini belirtiyor ve rengin dünya çapında popüler olmasına kesin gözüyle bakıldığını ifade ediyor.

Enerji veren renkler, çocuklarımızı ruh halini yükseltecek
Gelişmiş doğa renk paleti, yoğunlaştırılmış organik tonlardan oluşuyor. Sevinç, zevk, huzur duyguları yaratıyor. Kısacası ruh halini yükselten, enerji veren bir palet. Bu palete gelişmiş doğa denmesinin sebebi, doğayı içermesi kadar doğal olmayan bir yanının da olması. Çevrim içi ve fiziksel bağlamı birbirine bağlıyor. Orchid flower, red glow, nectar, aloe gel, pure water, dayligth blue, temaya dahil renklerden bazıları.

Zıt renklerin kombinasyonları yerlerini sakinlik veren yatıştırıcı tonlara bırakıyor
Günlük nesnelere gönderme yapan ve tat, dokunma, koklama duyularından ilham alan gündelik keyif temasında sakinleştirici renkler ve pastel renkler bir araya gelerek tepeden tırnağa bütünsel görünümler oluşturuyor. Bu nedenle zıtlıklardan, sarsıcı kontrastlardan ziyade, geniş pembe ve sarı tonları gibi yumuşak geçişler görülüyor. Temanın içerdiği renkler arasında, olive oil, butter, dark mustard, mother of pearl, electric magneta, pink clay, mineral yellow, rabbit’s paw yer alıyor.

WGSN Sonbahar – Kış 22/23 Çocuk Giyim Makro Trendleri Trend Semineri CBME Türkiye’de
Dünya modasında trendleri belirleyen lider kuruluş WGSN, 30 yıldır bölgenin en güçlü uluslararası bebek ve çocuk ürünleri fuarı CBME Türkiye’de Sonbahar-Kış 22/23 Çocuk Giyim Makro Trendleri’ne dair bir seminer verecek. WGSN Türkiye ofisinden Seden Ünlü’nün, 9 Aralık saat 11.00’de CBME Türkiye fuar alanında vereceği seminere katılanlar, yeni dünyada değişen tüketici tercihlerinden, e-ticaretin önemine, renklerden kumaşlara, desenlerden aksesuarlara, baskılardan ayakkabıya kadar, gelecek sezonun trendlerinden herkesten önce haberdar olacaklar.

0-16 yaş bebek çocuk modası ve trendleri CBME Türkiye’de tanıtılacak
8-11 Aralık 2021 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşecek CBME Türkiye fuarında, Bebek Çocuk Taşıma ve Güvenlik Araç Gereçleri’, ‘Bebek Bakımı ve Beslenmesi’, ‘Yenidoğan ve Bebek Giyim’, ‘Çocuk ve Genç Giyim’, ‘Abiye Giyim’, ‘Pijama, Çorap, Çamaşır ve Aksesuar’ ve ‘Mobilya ve Ev Tekstili Ürünleri’ kategorilerinde firmalar yer alıyor. Fuarda, katılımcı ve ziyaretçilerinin güvenli ve verimli bir fuar deneyimi yaşamalarını sağlamak üzere HES kodu sorgusu, ateş kontrolü yapılacak ve maske ile giriş yapmaları sağlanacak. Ülkemizin belirlediği tüm önlemlerin yanı sıra dünyanın en büyük etkinlik organizatörü Informa tarafından geliştirilen ‘Temizlik ve Hijyen’, ‘Fiziksel Mesafe’ ile ‘Tespit ve Koruma’yı kapsayan AllSecure Standartları uygulanacak.

Yorum Gönder

[instagram-feed]

Aslıhan Gündüz ©. Tüm Hakları Saklıdır.                                                                                                                                                                                           

"Bu sitede yer alan tüm içerik ve görsel materyallerin izinsiz kullanılması ve kopyalanması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre yasaktır!"