İlkokuldan liseye kadar öğrencileri girişimci zihin yapısıyla yetiştirmeyi hedef alan Genç Başarı Eğitim Vakfı programlarını Aydın Üniversitesi işbirliğiyle Çocuk Üniversite’sinde öğrencilerle buluşturdu. Öğrenciler 12 hafta sürecek girişimcilik yolculuğunda meslekleri, toplumdaki işleri, bütçesini planlamayı, ürün geliştirmeyi ve bilinçli birer tüketici olmayı öğrenecekler.

Genç Başarı Eğitim Vakfı Genel Müdürü Seçil Yıldırım Çelebi, erken yaşlarda girişimcilik deneyimi ile tanışan gençlerin yüzde 88’inin kariyer seçimlerine ilişkin fikirlerinin de netleştiğini belirterek, “JuniorBizz Programımızda bulunan ve 5-12 yaş aralığındaki çocuklar için hazırlanan, Toplumumuz, Akıllı Para Yönetimi ve Benim İşim programlarımızı İstanbul Aydın Üniversitesi Çocuk Üniversitesi işbirliğiyle öğrencilerle buluşturuyoruz. Öğrenciler 12 hafta sürecek girişimcilik yolculuğunda meslekleri, toplumdaki işleri, bütçesini planlamayı, ürün geliştirmeyi ve bilinçli birer tüketici olmayı öğrenecekler.“ dedi.

Çelebi, 25 Eylül’de başlayan ve 11 Aralık’a kadar sürecek 12 haftalık Çocuk Üniversitesi’nde 5-12 yaş grubundaki çocukların eğitici oyunlar ve etkinlikler ile girişimciliği deneyimleyip, bütçelerini yönetmeyi öğreneceklerini, meslekleri ve toplumun işleyişini keşfedeceklerini ifade etti.

JuniorBizz programı 4-13 yaş arası çocukların finansal okuryazarlık bilgisini arttırmayı ve girişimci zihin yapısını oyunlar aracılığıyla deneyimleterek geliştirmeyi amaçlayan bir Genç Başarı Eğitim Vakfı programıdır. Aktif öğrenme yaklaşımını odağına alan JuniorBizz programları ile çocukların, “yaparak, yaşayarak öğrenme” metodu ile “karar verme”, “sorgulama”, “keşfetme” gibi yönlerini güçlendirmek hedeflenmektedir. Program sayesinde çocuklar, iş dünyasından gönüllüler ya da öğretmenlerinin rehberliğinde programa dahil edilerek yaratıcı ve tasarım odaklı düşünme, ekip çalışması gibi kavramlar ile tanıştırılır.

Yorum Gönder

19 − thirteen =