Çocuklar, mavi saçlı Mey ve turuncu saçlı arkadaşı Pom’un söylediği tekerlemeli şarkılarla tanışıyor! Her hafta yayınlanan ve toplamda 13 tekerlemeli şarkıdan oluşan proje, dilin gülmece ve eleştirel boyutunu tanıtacak, egzersizler yaptırarak çocukların dilini güçlendirecek.

Çocuklar, tekerlemeyi doğru telaffuz etmeye çalışırken, başarma duygusu yaşayarak, kendilerine olan güvenleri artacak. Her hafta Cuma günleri çocuklarla buluşan tekerlemeli şarkılar; “Kırk Kırık Küp,” “Şu Köşe Yaz Köşesi”, “Bir Berber”, “Adem Madene Gitmiş”, “Hoşaf”, “Şemsi Paşa Pasajı”, “Sarımsak”, “Dal Sarkar”, “Pikap”, “Bülbül”, “”İbiş’le Memiş”, “Tekir Kedi” ve “Bazlama”. Şarkıların söz, müzik ve seslendirmeleri Aysuda Ülkü Zeren, düzenlemeleri Ceyda Pirali ve Mustafa Koç’a ait.

Mey ile Pom’un rengarenk dünyasındaki şarkıları dinleyip izlerken, eğlenerek öğrenecek olan çocuklar, ilerleyen bölümlerde şarkıların İngilizce versiyonlarını da bulabilecek. Şarkı sözlerinin yazarı Aysuda Ülkü Zeren, “Çocuklara bir şey öğretmenin yolunun kesinlikle eğlenceden geçtiğine inanıyorum. Büyük kızımın küçükken kekemelik problemi vardı, bazı harfleri doğru olarak söylemesi de uzun zaman aldı. Tekerlemeler bize bu süreçte çok yardımcı oldu. Diksiyon sınıfımda, konuşma problemi olan yetişkinler üzerinde de tekerlemeler çok etkiliydi. Her ne kadar unutulmaya yüz tutsa da, çocuklar tekerleme söylemeyi seviyor.” diyerek, şarkılarda neden tekerleme tercih ettiğini açıklıyor.

Mey ile Pom’un tekerlemeli çocuk şarkıları, MEYPOM Çocuk YouTube kanalının yanı sıra, dijital platformlar sayesinde akıllı telefonlarda, tabletlerde ve Smart TV’lerde yayında!

Yayınlanan klipleri izlemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Yorum Gönder

3 + 10 =