Bir kere dövme yaptıran herkes bunun hastalık derecesinde olduğunu ve sürekli dövme yaptırma isteğinin olduğunu söylüyor. Peki hiç dişinize dövme yaptırmayı düşündünüz mü? Diş dövmesi ile ilgili bütün detayları DentGroup Yönetim Kurulu Üyesi ve Ortodonti Uzmanı Doktor Cihan Çapan’a sorduk.

İlgi nasıl?
Teknolojiyle birlikte gelişen ve değişen trend akımı diş hekimliğinde de pek çok yeniliklere vesile oluyor. ‘Tattooth’ adı verilen diş üzerine yapılan dövmelere her geçen gün ilgi daha da artıyor.  Diş dövmesi, kaplama veya implant üstü kaplama olarak diş üzerine işlenerek gerçekleştiriliyor.

Nasıl yapılıyor?
İlk olarak hastadan dijital ölçü alıyoruz
Sonra kaplamayı üretiyoruz.
Ardından da teknisyen, kaplamanın üzerine istenilen dövmeyi işliyor.

Süresi nedir?
Diş dövmesinin süresi kaplama ve istenilen motife göre değişkenlik gösterebilirken, genellikle 2-3 gün içinde istenilen motifli diş dövmesine sahip olunabiliyor.

Yaş sınırı var mı?
Diş dövmesi yaş sınırı olmaksızın her dişe uygulanabilir.

Her motif uygulanabilir mi ve silinebilir mi?
Kişinin istediği her motif diş dövmesi olabilir ve istenilen zamanda da silinebilir.

Silinme işlemi nasıl oluyor?
Diş dövmesi, vücut dövmesinden daha kolay olup kaplamayı çıkarmadan ağız içinde kazınıp tekrar cilalanarak doğal diş görünümü kazandırılabilir.

Yorum Gönder

[instagram-feed]

Aslıhan Gündüz ©. Tüm Hakları Saklıdır.                                                                                                                                                                                           

"Bu sitede yer alan tüm içerik ve görsel materyallerin izinsiz kullanılması ve kopyalanması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre yasaktır!"