Doğuş Otomotiv’in Galataport’ta yer alan müşteri deneyim merkezi Doğuş Otomotiv Plus, yeni bir sanat etkinliğine ev sahipliği yaptı: ‘Bir Sanatçı – Bir Dönem – Bir Üslup’ isimli etkinlikte Leonardo da Vinci’yi anlamak temalı bir anlatı gerçekleştirdi. Doğuş Otomotiv’in Galataport’ta yer alan müşteri deneyim merkezi Doğuş Otomotiv Plus, sanatsal etkinliklere ev sahipliği yapmaya devam ediyor.

‘Bir Sanatçı – Bir Dönem – Bir Üslup’ isimli etkinlikte sanat tarihçisi ve sanat eleştirmeni Doç. Dr. Ebru Nalan Sülün Leonardo da Vinci’yi anlamak temalı bir anlatı gerçekleştirdi.

Doğuş Otomotiv Plus Deneyim Merkezi kültürel ve sanatsal etkinliklere ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Merkezin yeni etkinliği ‘Bir Sanatçı – Bir Dönem – Bir Üslup’ programında sanat tarihçisi ve sanat eleştirmeni Doç. Dr. Ebru Nalan Sülün, Leonardo da Vinci’yi anlamak isimli bir anlatı gerçekleştirdi.

Sanat eserleri; üretildikleri dönemin sosyolojik, felsefi, siyasi, psikolojik unsurları ve farklı bölge ekolleri/eserleriyle olan etkileşimlerinin incelendiği ‘Bir Sanatçı – Bir Dönem – Bir Üslup’ programı katılımcılara, sanatçıların eserlerinin ikonografik çözümlemelerini gerçekleştirmeyi, yapıt içeriklerini ve estetik niteliklerini konuşmayı, yapıtları izlerken anlamayı, karşılaştırmalı analizlerle estetik çözümlemeler yapabilme yetisini kazandırmayı amaçlıyor.

Bir sanatçının hayatı ve yaşamına dair öyküler anlatılırken eserlerin çözümlemeleri, sembolik analizlerinin de gerçekleştirildiği programın ilk bölümünde Leonardo da Vinci’nin sanatı ele alındı.

Yorum Gönder

[instagram-feed]

Aslıhan Gündüz ©. Tüm Hakları Saklıdır.                                                                                                                                                                                           

"Bu sitede yer alan tüm içerik ve görsel materyallerin izinsiz kullanılması ve kopyalanması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre yasaktır!"