Yaşamı daha güzel, sağlıklı ve kaliteli geçirmemizi sağlayacak hizmetler sunan Dr. Yasemin Savaş Kaliteli Yaşam Kliniği kurucusu Medikal Estetik Hekim Dr. Yasemin Savaş, sektörün en büyük ihtiyaçlarından biri olan uzman estetisyen açığı için ;  mesleğe iyi estetisyenler yetiştirmek, meslek sahibi olmak isteyenlere meslek edindirmek ve bu alanda bir fark yaratmak amacı ile Dr. Yasemin Savaş Akademi’yi hizmete açtı.

Değişen ve gelişen dünyada modern kadının sosyal ve ekonomik hayata dahil olması, kozmetik ürünlerine ve güzellik sektörüne olan ilgisinin artması, güzellik sektörüne artan bu ilgi sonucunda doğan istihdam açığı, uzman estetisyenlere olan ihtiyacı da artırdı. Bu ihtiyaç doğrultusunda sunduğu kaliteli eğitimler ile aranan bir kurum olarak hem güzellik sektörüne hem de öğrencilerine katkı sağlamayı kendisine amaç edinen Dr. Yasemin Savaş Akademi’nin en önemli amacı, henüz meslek edinememiş kadınları iş hayatına kazandırmak , mevcut mesleğini yapmak istemeyen ve  yeni iş arayışında olan ama bu konuda eğitim almamış  kişiler için bu fırsatı sunmak.  Bir kadın olarak bunun bir sosyal sorumluluk olduğunu düşünen Dr. Yasemin Savaş’ın hedefi, mesleğini severek yapacak uzman estetisyenler yetiştirmek.

Eğitimde en büyük eksiklerden biri olan tecrübe kısmını gidermek, müfredat dışında yeni çıkan cihazları ve ürünleri de estetisyenlere tanıtmak için tüm mezunlarına kendi kliniğinde staj hakkı tanıyan Dr. Yasemin Savaş Akademi’den mezun olan tüm öğrenciler, hem pratik hem teori kısmında eksizsiz bir şekilde mezun olacaklar. Dr. Yasemin Savaş Akademi eğitimlerini başarıyla tamamlayan tüm öğrenciler, tam donanımlı birer estetisyen olarak Dr. Yasemin Savaş Kaliteli Yaşam kliniğini en iyi şekilde temsil edecekler.

Medikal Estetik alanında 17 yıldır hizmet veren Dr. Yasemin Savaş, Dr. Yasemin Savaş Akademi eğitim kadrosunda bizzat kendisi de bulunuyor.

Yorum Gönder

2 + twenty =