Şimdiki dönem anneleri çok ama çok şanslı. Bebeklerinin cinsiyetlerini öğrenmekle kalmayıp bir de ultrason fotoğraflarını üç boyutlu olarak görebiliyor. Peki çok eskilerden annelerimiz hatta onlarında anneleri kız mı erkek mi olacak sorularına nasıl cevap bulmaya çalışıyorlarmış bilmek ister misiniz? 

Kız bebek annenin güzelliğini alırmış
Aranızda bunu duymayan yoktur, eğer bir kız dünyaya gelecekse annenin güzelliğini kendine alırmış. Erkek bebek dünyaya gelecekse de güzelliğini annesine verirmiş.

Canınız tatlı çekiyorsa…
Hayatınızda hiç olmadığınız kadar tatlı krizine girdiyseniz, haydi krizi geçin normalin biraz üstünde tatlı yiyorsanız bir erkek bebek yolda demektir. Yok sizin canınız bu aralar fazlasıyla turşu gibi ekşi yiyeceklerden çekiyorsa o zaman da kızınız size sinyal veriyor demektir. Hatta meşhur bir cümle vardır bu durumla ilgili ve aynen şöyle bilinir herkes tarafından: “Ye tatlıyı doğur atlıyı, ye ekşiyi doğur Ayşe’yi.”

Karnınız sivriye…
Eğer karnınız sivri bir şekilde ya da yumurta gibi büyürse yoldaki afacanınız erkek demek olurmuş ama eğer yassı bir karna sahip olursanız işte o zaman prensesi kucağınıza almaya hazır olun demek oluyormuş.

Aşırı bulantınız varsa…
Yediğiniz her tat, hissettiğiniz her koku sizin midenizi bulandırıyorsa bu içinizdeki minik meleğin saçlarının çok olduğu anlamına geliyormuş. Çok saç da kıza işaret olurmuş. Biz rivayetlerin yalancısıyız.

El testi
Eğer biri size elinizi uzatmanızı istediğinde avuç içinizi gösterecek şekilde uzatırsanız kızınız, elinizi sırtı gözükecek şekilde uzatırsanız da oğlunuz olacak demekmiş.

Yüzük sallama testi

aranızda bunu duymayan yoktur, yüzüğünüze bir ip bağlayın ve iki parmağınızla karnınızın üstünde tutun. Eğer salladığınızda ileri geri gidiyorsa erkek, silindir şeklinde yuvarlak olarak dönüyorsa kız demek oluyormuş.

Makas bıçak testi

Çok basit bir uygulama. Bir makasa, bir bıçağa, bir örtüye ve bir de bunları sizin için hazırlayacak arkadaşa ihtiyacınız var. Arkadaşınız makas ve bıçağı bir yere koyup üzerini kapatacak ve sizden birinin üzerine oturmanızı/seçmenizi isteyecek eğer siz makasın üzerine oturduysanız kızınız oluyor demektir. Bıçak ise erkek demek oluyormuş.

Erkek belirtileri
Eğer karnınız aşağıdaysa, kilolarınız göbek bölgenizde toplanmışsa, canınız daha çok et ve peynir gibi yiyecekler istiyorsa, hamileliğiniz boyunca ayaklarınız üşüyorsa, bebeğiniz karnınızın sağ tarafındaysa, sağ göğsünüz sol göğsünüze göre daha şişse, iştahınız açıldıysa, arkanızdan bakıldığında hamile olduğunuz anlaşılmıyorsa, karnınızda tüyler çıktıysa, meme ucunuz çok koyulaştıysa, bacaklarınızdaki tüyler hızlı bir şekilde yeniden çıkıyorsa ve burnunuz her zamankinden biraz daha fazla büyük gözüküyorsa gözünüze, kızların rüyasını süsleyecek bir beyaz atlı prensiniz yolda demek oluyormuş.

Kız belirtileri
Erkek belirtileri olarak yazdıklarımızı alt alta bir kağıda yazın ve çek edin, onaylamadıklarınız fazlaysa bu durumda prensesiniz de sizinle tanışmak için gün sayıyor demek olacakmış.

Yorum Gönder

[instagram-feed]

Aslıhan Gündüz ©. Tüm Hakları Saklıdır.                                                                                                                                                                                           

"Bu sitede yer alan tüm içerik ve görsel materyallerin izinsiz kullanılması ve kopyalanması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre yasaktır!"