ŠKODA’nın sınıfında yeni standartları belirleyecek SCALA modeli Türkiye pazarında vazgeçilmez modellerden biri olmaya hazırlanıyor. Markanın güncellenen tasarım dilini temsil eden SCALA modeli, iki farklı benzinli ve bir dizel motor seçenekleriyle satışta…

ŠKODA SCALA: İleriye doğru büyük bir adım
ŠKODA’nın VISION RS konseptinden ilham alarak geliştirilen SCALA, aynı zamanda markanın ileriye doğru attığı büyük bir adım temsil ediyor. SCALA ismi, Latince “basamak“ veya “merdiven“ anlamına geliyor.

SCALA modeli, üst düzey fonksiyonelliği sıra dışı tasarım ve ileri bağlantı teknolojileriyle birleştiriyor. MQB A0 platformu üzerine yapılan SCALA, yüksek verimliliğe sahip motorları, geniş iç hacmi ve dinamik hatlarıyla segmentinde büyük bir iddiaya sahip olacak.

SCALA, mümkün olan en uzun aks aralığıyla birlikte içeride konforlu ve teknolojik bir alan sunuyor. 2.636 mm dingil mesafesine sahip aracın uzunluğu 4.362 mm, genişliği 1.793 mm ve yüksekliği ise 1.471 mm.

Aerodinamik tasarımı sayesinde ise rüzgar direnci katsayısı sadece 0.29 cd oldu.

Rasyonel ve teknolojik bir yaşam alanı
SCALA’nın kabini kullanışlılığıyla dikkat çekerken sürücü ve yolcular için konforu her zaman ön planda tutuyor. VISION RS konseptiyle şekillenen kabinde, her ŠKODA modelinde olduğu gibi cömert bir yaşam alanına 467 litrelik büyük bir bagaj hacmi eşlik ediyor. Koltuklar katlandığında ise bagaj hacmi 1.410 litreye çıkıyor.

İlk andan itibaren sürücü ve yolcuyu saran kabin, yumuşak malzemeye sahip yüksek dokunsal kalitesiyle ve görsel şıklığıyla öne çıkıyor. Ortaya konumlandırılmış dokunmatik ekran, sıcak bir atmosfer sağlayan ambiyans ışıklandırmaları, renkli dikişlere sahip koltuklar gibi şık detaylar da bulunuyor.

SCALA, Türkiye’de Elite ve Premium olmak üzere iki farklı donanım seçeneğiyle satışa sunuldu. Birçok üst segmente ait özellik sunan Elite donanım seviyesi LED ön arka aydınlatmaları, 16 inç alaşım jantları, 6 hava yastığı, anahtarsız çalıştırma sistemi, E-Call (Acil Durum Çağrı Sistemi), 8 inç Bolero multimedya sistemi ve SmartLink gibi özellikler yer alıyor. Premium donanım seviyesi ise Elite donanımlarına ek olarak Top LED arka aydınlatmalar, 3D Dinamik arka sinyal lambaları, uzatılmış arka cam, çift bölgeli otomatik klima, beyaz ambiyans aydınlatması, Suedia/kumaş döşemeler ve 8 hoparlörlü ses sistemi gibi özelliklere sahip.

Taşınabilir çöp kutusu, ön kapılarda 1.5 litrelik pet şişe gözü gibi sayısız Simply Clever, yani Akılcı Çözümler sunuyor.

İki benzinli ve bir dizel motor seçeneği
Yeni SCALA, ŠKODA markasının en verimli motor seçenekleriyle satışa sunuldu. Giriş seviyesi motor seçeneği 115 PS güce sahip 1.0 TSI motor yer alırken, daha fazla performans isteyenler için 150 PS güç üreten 1.5 TSI ACT güç ünitesi bulunuyor. Bununla birlikte SCALA’yı dizel motorla tercih etmek isteyenler için 115 PS’lik 1.6 TDI güç ünitesi yer alıyor.

En üst düzeyde aktif ve pasif güvenlik teknolojileriyle donatılan SCALA, standart olarak 6 hava yastığıyla donatılıyor. Segmentinin en güvenli araçlarından biri olarak öne çıkan SCALA, bir dizi sürücü yardımcı sistemleriyle de daha güvenli yolculuklar sağlıyor.

Yorum Gönder

[instagram-feed]

Aslıhan Gündüz ©. Tüm Hakları Saklıdır.                                                                                                                                                                                           

"Bu sitede yer alan tüm içerik ve görsel materyallerin izinsiz kullanılması ve kopyalanması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre yasaktır!"