Sosyal medyada geniş izleyici kitlesine sahip yazar Mümine Yıldız’ın Güneş Anne ve Çiçek Kız isimli eseri Genç Tuti’den çıktı. Popüler kategoride edebiyat ve edebiyat dışı alanda sunduğu, özellikle popüler bilim alanındaki çok satan eserleri ve kültür yayıncılığında roman ve deneme türündeki eserleriyle yayıncılık sektöründe önemli bir noktaya gelen Tuti Kitap, şimdi çocuklar ve gençler için sunacağı eserlerle Nefes Yayıncılık’ın yeni alt markası Genç Tuti’de okurlarıyla buluşuyor.

Yetişkinler için kaleme aldığı eserleri çok satanlar arasında yer alan yazar Mümine Yıldız’ın ilk çocuk kitabı Güneş Anne ve Çiçek Kız Genç Tuti tarafından minik okurlarla buluşturuluyor.

Yazarın her zamanki kendine has, samimi üslubuyla kaleme aldığı kitap, en büyük ve güzel şeylerin, en küçük ve önemsiz görülen ayrıntılarda gizli olduğunu hatırlatan gönülden bir hikâye… Burada yazar; teşekkür etmek, selamlaşmak, yaratılmış her şeyle dost olmak, ihtiyacı olana yetişmek gibi kaybettiğimiz değerleri hatırlatmaktadır. Ayrıca her canlının sevgiyle beslendiğini de vurgulamaktadır. Eser, Endonezyalı çizer Devina Gunawan’ın resimleriyle hayat buluyor.

Kitap, 3 yaş ve üzeri minik okurlar için uygun.

Yazar: Mümine Yıldız
Sayfa: 40
Yayınevi: Genç Tuti

Yorum Gönder

[instagram-feed]

Aslıhan Gündüz ©. Tüm Hakları Saklıdır.                                                                                                                                                                                           

"Bu sitede yer alan tüm içerik ve görsel materyallerin izinsiz kullanılması ve kopyalanması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre yasaktır!"