2012 yılında eczacı Sibel Ulutaş tarafından saç sağlığı için danışmanlık vizyonu ile kurulan S’Clinic; profesyonel ekibi ve en yeni teknolojik cihazları eşliğinde saç bakımı konusunda etkili ve bilimsel yöntemleri hayata geçiriyor. Sadece saç sağlığı konusunda Türkiye’nin ilk ve tek kliniği olarak tanınan S’Clinic, sağlıklı güzelliğin insan yaşamına değer kattığı inancıyla kişiye özel çözümler üretiyor. Kendini her geçen gün yenileyerek, gelişen teknolojiye ayak uyduran, bilime dayalı ve patentli bakımlarıyla kendi kulvarını yaratan S’Clinic, saç ekimi yapmıyor; saçı çoğaltıyor ve güçlendiriyor. S’Clinic, elde edilen performansı desteklemek üzere özel formüllerle geliştirdiği bakım ürünleriyle de fark yaratıyor. Sibel Ulutaş’ın, saç bakımı konusunda yarattığı formülden yola çıkarak geliştirdiği bu ürünlerin en yenisi olan S’Collagen özel ve gelişmiş formülü sayesinde içten dışa yenilenmenin ve zamansız güzelliğin keyfini yaşatıyor.

İçeriğindeki Zenginliği ile Bir Kolajen Takviyesinden Daha da Ötesi…
S’Clinic’in özel olarak geliştirdiği en yeni ürünü olan S’Collagen, cilde, saça, kemiklere ve tırnaklara ihtiyacı olan etkili bakımı içeriden sağlıyor. Vücudumuzdaki kolajen kaybını yavaşlatan S’Collagen, 16 çeşit kolajen içeriyor. Bu kolajenlerden oluşturulan etkili bir karışım sayesinde geliştirilen formül bedenimizin ihtiyaç duyduğu bakım için tam bir yapı taşı görevi görüyor. Cildin daha genç, daha gergin ve daha dolgun görünmesini sağlayan S’Collagen, kolajenlere ek olarak formülde yer alan hyaluronik asit ile zamanla kaybolan nemi ve dolgunluğu da yeniden kazandırıyor. Pürüzsüz bir cilt görünümü de sağlayan S’Collagen, glutatyon içeriği ile cildi serbest radikallere karşı etkili bir şekilde koruyor; sistemde de detoks etkisi yaratıyor. Kolajen kompleksini destekleyen magnezyum, C vitamini, B5 vitamini, Çinko, B3 vitamini, B6 vitamini, Bakır, Biotin, B12 vitamini, Selenyum özleri cildin ve kemiklerin zamanla kaybettiği tüm mineraller için oldukça güçlü bir kaynak oluşturuyor. Eklem ağrılarını ortadan kaldırıyor, saçların kırılmadan ve güçlü bir şekilde uzamasını sağlıyor, lekeleri içten yok ediyor, cildin daha canlı ve daha ışıltılı görünmesini destekliyor. Bu kolajeni diğer muadillerinden ayıran en önemli özelliklerinden bir diğeri de spor yaparken kullanıldığında bağ dokusunu sıkılaştırması ve bu şekilde de kas kazanımına ve kas tonusunun iyileşmesine yardımcı olması…

Bilimsel yaklaşımları ve dünya çapında tescilli formülleri ile kendi alanında etkili çözümleri üreten S’Clinic ile siz de bedeninizin ihtiyaç duyduğu bakımı keşfetmek istiyorsanız bunu da içten dışa yansıtarak yaşsız güzelliğin keyfini yaşamaya değer veriyorsanız S’Collagen ile tanışmanızın şimdi tam zamanı!

Saçlar Neden Zayıflar?
Saç zayıflamasının fizyolojik, genetik, psikolojik birçok nedeni olabilir. Bu nedenlere kalitesi düşen yaşam koşullarımız, değişen beslenme alışkanlıklarımız, uyku düzensizliği, boya, röfle ve ısıl işlemler de eklenince günümüzde neredeyse her iki kişiden biri saç problemi yaşıyor.

Saçlar Zayıflamaya Başladığında Kimden Yardım Alınmalı?
Birçok kişi saçlarındaki kalite kaybı, seyrelme veya dökülme için kime danışacağını bilemiyor çünkü dökülen ve seyrelmiş saçlar hastalıktan öte kalitenin azalması ile ilgili bir durum… S’ Clinic tam bu aşamada devreye giriyor. Şikâyetleri dinliyor, saç analizi yapıyor ve kişiye özel en uygun uygulamayı öneriyor.

S’ Clinic’in Farkı Nedir?
S’ Clinic eczacı Sibel Ulutaş koordinatörlüğünde kurulan; bilimsel, etkisi kanıtlanmış çözümler sunan bir saç sağlığı merkezi… Formülasyonu geliştiren eczacı ve uzmanlar ile birlikte saç çoğaltma işlemini kişiye özel bir protokol halinde uyguluyor.

Saç Ekimi Mi Saç Çoğaltma Mı Yaptırılmalı?
S’Clinic’te yapılan saç analizinin ardından hangi yöntemden en iyi sonuç alacağı belirlenir. Saç çoğaltmaya uygun bir saç yapısı varsa seanslar düzenlenir. Saçlar ekime daha uygunsa saç ekimi konusunda uzman bir hekim ya da merkezde uygulama yapılması önerilir.

Saç Çoğaltma ve Saç Ekimi Arasında Ne Fark Var?
Saç çoğaltma uygulaması saç ekimine alternatif değildir. Saç ekimi cerrahi bir yöntemdir. Saç döküleceği şekli almışsa ve ense güçlüyse, yönlerini doğru vererek yapılan bir ekim kişiyi çok mutlu edebilir. Ancak saç dökülmesi aktifse, enseden alınacak saç miktarı ekim yapılacak alan için yeterli değilse saç ekimi tam çözüm olmaz. Bazen de ekimin anestezi ve istirahat gerektiren bir durum olmasından dolayı kişi saç ekimini tercih etmeyebilir. Özetle hangi işlemin yapılacağı konusunda yaş, dökülme durumu, saç yapısı, beklenti belirleyici olur.

25 Yaşında Saç Dökülmesi Yaşayanlar Saç Çoğaltma Yaptırmalı Mı?
Saç çoğaltma özellikle genç yaşlardaki seyrelmelerde etkili bir uygulamadır. Genetik dökülmenin en yoğun olduğu 20’li yaşlarda saç ekimi yapılamaz çünkü saç ekimi için dökülmenin durmuş ve saçın dökülmüş şeklinin ortaya çıkmış olması gerekir. Erken dönemde yapılan ekimde kişi, kendi saçları dökülmeye devam edeceğinden, ekim öncesine göre daha seyrek bir saçla karşı karşıya kalabilir. Enseden alınan saçlar tekrar çıkmayacağı için hem ensedeki saçlarını kaybeder hem de saç dökülmesi devam edeceğinden sonuç kişiyi mutlu etmeyebilir

Saç Çoğaltma Saç Ekimine Destek Olur Mu?
Saç ekiminin ardından belli aralıklarla saç çoğaltma yaptırarak mevcut olanı korumak ve güçlendirmek saçın bütünsel onarım ve yapılanmasında yeni bir yaklaşım olarak kabul görüyor. Saç ekiminden önce enseden alınacak saçları güçlendirmek ve çoğaltmak, kapanacak alanı küçültmek; saç ekiminden sonra ise tam kapanmamış bölgeleri kapatmak ve ekilen saçların tutunmasını kolaylaştırmak için hem de ekimin daha doğal görünmesini sağlamak için saç çoğaltma uygulanabilir.

12 Seans Bittikten Sonra Ne Yapmalı?
Saçlar için yaptırdım, bitti denilebilecek sihirli bir uygulama, tedavi veya bakım maalesef henüz geliştirilmedi. 12 seans saç çoğaltmanın ardından belli aralıklarla saçlara koruma seansı almak gerekebilir. Saç ekimi de yaptırılsa, bu tür işlemlerle de çoğaltılsa saça iyi bakmak şart çünkü saç zayıflaması ömür boyu devam eden bir süreç ve durdurmak mümkün değil.

Yorum Gönder

[instagram-feed]

Aslıhan Gündüz ©. Tüm Hakları Saklıdır.                                                                                                                                                                                           

"Bu sitede yer alan tüm içerik ve görsel materyallerin izinsiz kullanılması ve kopyalanması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre yasaktır!"