Yazın sıcak günlerini ardımızda bıraktık. Eylül ayı geldi. Yıpranan saçlar kesilip boyanırken, alınan kilolar verilirken, yüzünüze neden bir takım yenilikler yaptırmayasınız öyle değil mi? Haydi biraz daha gençleşmek için Dr .Yasemin Savaş Kaliteli Yaşam Kliniği, Medikal Estetik Hekimi Dr .Yasemin Savaş’ın önerisine kulak verin.

Amaç nedir?
Kişinin doğru ihtiyaçlarını belirledikten sonra kişiye ve cildine en uygun tedavi protokülünü oluşturmaktır. İğnesiz gençleştirme tedavilerinde,  lazer teknolojilerini kullanırken, bazı hastalarımız için ultrason tedavilerini (ameliyatsız yüz germe), cilt bakımı ve peeling uygulamalarını  tercih edebiliyoruz.

Nasıl yapılır?
Kırışıklıklar  zamanın etkisi ile cilt dokusunda yaşlanma ile yaşanan kayıplara bağlı bir şekilde, özellikle de cildin parlaklığını ve elastikiyetini sağlayan kolajen ve elastin sentezlerinin azalmasının bir sonucu olarak ortaya çıkmaktadır. Lazer ile yapılan işlemde cilt üzerinde kırışıklık yaşanan bölgelerde gözle görülmeyen kontrollü ufak zedelenmeler ve berelenmeler oluşturulur. Böylece ‘makrofaj’ denilen iyileştirici hücreler sorunlu bölgeye çekilerek cilt probleminin giderilmesi hedeflenmektedir. Kişinin vücudunda zaten var olan iyileştirici hücreler zamanla cildin yitirmiş olduğu kolajen ve elastin sentezini sağlayarak herhangi başka bir dış müdahale gerektirmeksizin içsel yapılarda olumlu tetiklenme oluşturur aynı zamanda ciltteki renk homojen dengesini düzenler.

Uygulama süresi ne kadardır?
Yine lazer teknolojilerinde, lazer ışınları ile cildin yüzeyinde mikro-kanallar açılır  kişinin ihtiyacına göre seçilen vitamin, serumlar ve PRP yine aynı yoldan cilt altına verilebilinir. İnce kırışıklıkların iyileştirilmesi, cilde parlaklık kazandırma, anti-aging amaçlı cilt yenileme, cilt tonunu düzenleme, cilt gevşekliği, dekolte bakımı, boyun yenilemesi gibi sorunlara çözüm sunan bu bakımın uygulama süresi kısa, ağrısız ve acısızdır.

Kas yapısının toparlanmasına yardımcı olur mu?
Radyofrekans enerjisi cilt yüzeyinde ısı yaratmadan çalışır. Yüksek yoğunluklu, odaklı radyofrekans enerjisi ile cildin nem ve esnekliğini sağlayan kolajenlerin üretimini artırır, yılların etkisi ile deforme olan yüz ovalini yeniden şekillendirir. Bu şekillenme uygun hasta profillerinde, ilk seansta bile gözle görülebilir. Ayrıca,  yaşlanmayla birlikte gevşeyen, sarkan ve incelen kas yapısının toparlanmasına yardımcı olur.

Nasıl bir yöntem?
Ameliyatsız yüz germe tedavisi olan fokuslu ultrason tedavisi ses dalgalarının kullanıldığı ameliyatsız cilt toparlama yöntemidir. Odaklanmış ses dalgaları cildin en alt tabakalarına kadar inerek ciltte toparlanma ve sıkılaşma sağlar. Ultrason dalgaları ile daha fazla kolajen üretimi ile güçlenmiş bağ dokusu sayesinde daha sıkı bir cilde sahip olabilirsiniz. Fokuslu ultrason cihazları cildin 3-4,5 mm altında etkili olur. Bu yüzde ciltte en alt dokulara kadar etkili olarak diğer lazer ve radyofrekans yöntemlerine göre daha fazla sıkılaşma sağlar.

Cildimizin temizlik ve bakımına özen göstermek de yaşımız ilerledikçe oluşacak kırışıklıklar ve deformasyon gibi problemlerin önlenmesi bakımından çok faydalıdır. Cildimizin canlılığı, parlaklığı ve diriliği en önemli sağlık göstergelerindendir. Dolayısıyla 20’li yaşlardan itibaren her kişinin temizlik, bakım ve koruma amaçlı olarak ayda ortalama 1 kez cilt bakımı ve peelingler yaptırması çok faydalıdır. Cilt bakımı yaparken doğru ürün seçimi çok önemlidir ve klinik bakımlarda cildin ihtiyacına, problemlerine yönelik bakım planlanmalıdır. Bu yüzden hangi ürünün kullanılacağına karar verebilmek için bakıma başlamadan önce kapsamlı bir cilt analizi yapmak gerekir. Böylece yağ, nem ve elastikiyet oranı göz önünde bulundurularak cildin yağlı, kuru, normal olgun ya da hassas olduğuna karar veririz. Cilt yaşı her zaman esas yaşımızla doğru orantılı olmayabilir. Bu uygulamalar ile cilt temizlenir tıkalı gözenekler açılır, kan dolaşımı hızlandırılır nem depo edici ve hücre yenileyici işlemlerle taptaze canlı bir görünüm ortaya çıkar.

Yorum Gönder

[instagram-feed]

Aslıhan Gündüz ©. Tüm Hakları Saklıdır.                                                                                                                                                                                           

"Bu sitede yer alan tüm içerik ve görsel materyallerin izinsiz kullanılması ve kopyalanması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre yasaktır!"