“Dünya’nın Lider Seyahat Fuarı” olma unvanına sahip ITB Berlin fuarı, 7-9 Mart 2023 tarihleri arasında 161 ülkeden yaklaşık 5.500 katılımcı ile Messe Berlin Fuar Merkezi’nde gerçekleştirildi. Türkiye’nin yüzde yüz yerli sermayeli araç kiralama markası Rent Go, ITB Berlin fuarına katılan ilk Türk Araç Kiralama Şirketi olarak bir ilke imza attı. ITB Berlin Fuarı’nda Rent Go ile birlikte Türkiye’den birçok saygın otel ve turizm şirketi yer aldı.

Rent Go, başta Avrupa ülkeleri olmak üzere birçok farklı coğrafyadan sektör profesyonelini standında ağırlarken, booking.com gibi, dünyanın lider dijital seyahat şirketleri ile, hâlihazırda devam eden iyi iş birliklerini, ülke turizmine katma değer sağlayacak temaslarla pekiştirme imkânı buldu.

ITB Berlin tarafından yapılan açıklamaya göre fuarı 3 günde 180’den fazla ülkeden toplam 90 bin 127 profesyonelin ziyaret ettiği ifade edilirken, son fiziksel fuarın düzenlendiği 2019 yılına göre uluslararası katılım yüzde 50 artış gösterdi. Toplam katılımcı sayısı bakımından ise bu oran yüzde 70’e ulaştı. Söz konusu rakamlar sektörel ticaretin dünya çapında pozitif bir seyre gireceği beklentisini destekliyor. Fuar katılımcılarına göre 2023 yılı, iş potansiyeli bakımından rekor bir yıl olacak.

Rent Go Yönetim Kurulu Başkanı Erol Tuna ve Rent Go Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Can Tuna’nın da misafirlerini ağırladığı fuarda, Rent Go Genel Müdürü Köksal Öztürk, Rent Go Satış Müdürü Bülent Yüksel, Rent Go Marmara Bölge Müdürü Semih Güneş, TZX Travel Genel Müdürü Mehmet Ali Tuna ve TZX Travel İş Geliştirme Direktörü Kazım Yönden ziyaretçiler ile görüşmeler gerçekleştirdi.

ITB Berlin fuarının ardından, değerlendirmelerde bulunan Rent Go Genel Müdürü Köksal Öztürk, Türkiye topraklarında doğmuş bir marka olarak, ITB Berlin fuarına katılan ilk Türk Araç Kiralama Şirketi olmaktan büyük mutluluk duyduklarını ifade etti.

Fuarın sağladığı iş potansiyelinin, turizm sektörü açısından son derece değerli olduğunu aktaran Öztürk, sektörün ayrılmaz bir parçası olan araç kiralama hizmetlerinin yabancı turistlerin tatil deneyimlerinde önemli rol üstlendiğini vurguladı. Bu gerçekten yola çıkarak müşteri memnuniyetinde ulaştıkları seviyeyi pazar araştırmaları ve layık görüldükleri ödüllerle ortaya koyduklarını söyleyen Rent Go Genel Müdürü Köksal Öztürk, “ITB Berlin fuarı, turizmin kalbinin attığı bir ortama sahne oldu. Fuar öncesinde yaptığımız hazırlıklarla organizasyondan en üst düzey verim elde etmeyi ve iş birlikleri gerçekleştirmeyi hedefledik. Üç günün sonunda bu hedefimize ulaştığımızı söyleyebilirim. Yurt içinde ulaştığımız konum, başarımızı sınırların ötesine taşımamız için bizleri cesaretlendiriyor” diye konuştu.

Yüzde 100 yerli sermaye ile yüzde 100 müşteri memnuniyeti hedefi
Yeni ofis yatırımları ve sahadan alınan verilerle sürekli iyileştirilen süreçleriyle her an ulaşılabilir, sorunsuz müşteri deneyimine odaklanan Rent Go, bu yöndeki faaliyetlerinin bir yansıması olarak kısa bir süre önce İstanbul Marketing Awards’ta üç ödül birden aldı. E-Ticaret Odaklı İletişim, Yenilenen Web Sitesi ve Online Satış Deneyimi kategorilerinde ödülün sahibi olan Rent Go, yine geçtiğimiz yıl içerisinde yapılan araştırmada ise yüzde 98’lik müşteri memnuniyeti oranına ulaşmıştı. Yüzde 100 yerli sermayeli bir şirket olarak uluslararası şirketler arasında fark yaratmayı başaran Rent Go, bugüne kadar 123 ülkeden müşterisine hizmet vererek adını sınırların ötesinde de duyurdu.

Yorum Gönder

[instagram-feed]

Aslıhan Gündüz ©. Tüm Hakları Saklıdır.                                                                                                                                                                                           

"Bu sitede yer alan tüm içerik ve görsel materyallerin izinsiz kullanılması ve kopyalanması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre yasaktır!"