Yüzde 60’a varan kadın çalışan oranıyla sektör öncülerinden biri olan Porland, kadınların iş gücüne katılımını artırmak için kadınlara daha fazla istihdam fırsatı sunuyor. Üretimden tasarıma ve yönetime kadar, iş süreçlerinin her aşamasına kadınları dahil eden Porland, “Türkiye’nin Kadın Liderleri” ödül töreninde “Kadın Dostu Şirket Ödülü”ne değer görüldü.

Ekonomi Gazetesi ve Koç Üniversitesi Toplumsal Cinsiyet ve Kadın Çalışmaları Araştırma Merkezi (KOÇ-KAM) stratejik ortaklığında düzenlenen “Türkiye’nin Lider Kadınları Ödülleri” sahiplerini buldu. 12 kategoride 16 kişi ve kurumun ödüllendirildiği organizasyonda Porland, yüksek kadın istihdam oranıyla “Kadın Dostu Şirket Ödülü” aldı.

“Çalışanlarımızın yüzde 60’ı kadın”
Kurum adına ödülü alan Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Sibel Yazıcı, “Özgün tasarımlarımızın altında kadın çalışanlarımızın imzası var. Kadınların ayrıntılı bakış açıları, detaycılıkları ve planlama güçlerinin getirdiği avantajları işlerine yansıtabilme becerileri, Porland’a büyük bir değer katıyor ve yenilikçi ürünlerimiz için de ilham veriyor. Porland olarak kadın istihdamını artırmak ana misyonlarımızdan. Yüzde 60’a varan beyaz ve mavi yaka kadın çalışan oranımızla organize sanayi bölgeleri içinde kadın istihdamı lideriyiz. Yönetim kurulumuzun yüzde 33’ünü kadınlar oluşturuyor. Kendimizi kadın dostu olarak tanımlayan ve bununla gurur duyan bir şirketiz. Söz konusu anlayışımızı bu ödülle de taçlandırdık” ifadelerini kullandı.

www.porland.com

Yorum Gönder

[instagram-feed]

Aslıhan Gündüz ©. Tüm Hakları Saklıdır.                                                                                                                                                                                           

"Bu sitede yer alan tüm içerik ve görsel materyallerin izinsiz kullanılması ve kopyalanması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre yasaktır!"