Burnunun şeklinden rahatsız olup ameliyat korkusu duyanlara devrim niteliğinde bir uygulama olan kapalı rinoplasti, hastalara izsiz, minimal morluklarla daha hızlı iyileşme sağlayan yenilikçi bir çözüm sunuyor. Başarılı ameliyatlarıyla tanınan Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Op. Dr. Ahmet Kürşat Yiğit son dönemde hastaların iz ve morluk endişesinden dolayı daha çok kapalı burun estetiği işlemini tercih ettiklerini söyleyerek, “Kapalı rinoplasti burun estetiğinin geleceği olacak” dedi.

Kapalı Rinoplasti yani kapalı burun estetiği son yıllarda en sık tercih edilen ameliyat teknikleri arasında yer alıyor. Nedeni ise açık! Çünkü kapalı rinoplasti açık ameliyatların aksine burun derisi ve burun içinde bulunan yumuşak dokuların açılmasına gerek bırakmıyor. Bu teknikle cilt ve yumuşak doku çok daha az hasar görüyor burun bağları da hiç kesilme ve kanama olmadan istenen forma sokulup ameliyat gerçekleştiriliyor. Tüm bu nedenlerle hastanın iyileşme süreci kısalıyor. Bu yöntemle ameliyat sonrası herhangi bir iz kalmadığını söyleyen Op. Dr. Ahmet Kürşat Yiğit, “Kapalı burun ameliyatları revizyon ameliyatları, deviasyon ameliyatları da dahil her hasta grubuna uyguladığımız bu işlem hasta için oldukça konforlu. Burun sadece kemik, kıkırdak ve deriden oluşmuyor. Yumuşaklığını, hareketliliğini sağlayan ve düzgün görünmesine neden olan bağlar bulunuyor. Bu bağlara en hafif müdahale kanamasız işlem kapalı rinoplastide mümkün” dedi.

Kapalı burun ameliyatında bütün kesilerin burun deliklerinin içinden yapıldığını ve bu sayede burun ucunda açık rinoplastide olduğu gibi dikiş izi oluşmadığını ifade eden Yiğit, “Kapalı rinoplastide genellikle genel anestezi tercih ediyoruz. Ameliyat yaklaşık olarak 2-2,5 saat arasında sürüyor ve iz ve morluk olmadan tamamlanıyor. Hastayı bir gece hastanede misafir ediyoruz. Tüm koşullar normal seyrettiğinde hasta 1 hafta sonra işine ve sosyal yaşamına dönebilir” dedi.

Halk arasında Kapalı Rinoplasti sonrasında burun düşmesi görülebilir şeklinde bir inanış olduğunu ve bunun son derece yanlış bir bilgi olduğunu söyleyen Op. Dr. Ahmet Kürşat Yiğit, “Uzman ellerde yapıldığı takdirde risk minimalize edilir” diyerek sözlerini tamamladı.

Yorum Gönder

[instagram-feed]

Aslıhan Gündüz ©. Tüm Hakları Saklıdır.                                                                                                                                                                                           

"Bu sitede yer alan tüm içerik ve görsel materyallerin izinsiz kullanılması ve kopyalanması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre yasaktır!"