Dünya Polio (Çocuk Felci) Günü, 2420. Bölge Rotary Kulüpleri, Rotaract ve İnteractlarıyla birlikte 24 Ekim Pazar günü Kemerburgaz Kent Ormanı’nda düzenlenecek farkındalık etkinlikleri ile kutlanıyor.

24 Ekim günü Dünyada Çocuk Felci günü ilan edildi. 2420. Bölge Rotary Kulüpleri, Rotaract ve İnteractlarıyla birlikte Kemerburgaz Kent Ormanı Üçüncü Kısımda 24 Ekim Pazar günü saat 12.00 itibarı ile farkındalık yaratmak için bir etkinlik düzenliyor.

2420. Bölge Rotary Kulüpleri, Rotaract ve İnteractları, ayrıca bu özel günde aşılamanın önemi ve Covid 19’un da ancak aşılama ile bitirileceğine dair farkındalık yaratacaklar.

Etkinlikte başta İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Sarıyer Belediyesi Başkanı Şükrü Genç olmak üzere çeşitli belediye başkanları da destek olmak ve farkındalık yaratmak için kulüp üyeleriyle birlikte olacaklar.

Tüm dünyadaki Rotary Kulüpleri aynı ortak hedefler çerçevesinde Dünyamızı ve yaşadığımız çevreyi daha güzel ve yaşanır kılmak için gönüllü olarak çalışıyor.

1988 yılı itibari ile de tüm dünyada kalıcı hasarlar bırakan Çocuk Felci (Polio) ile aşılama yaparak savaşıyor. Aşılama sayesinde hastalık tüm dünyada %99.9 oranında azaldı. Aşılama halen hastalığın görüldüğü Afganistan ve Pakistan başta olmak üzere tüm riskli bölgelerde devam ediyor. Eğer aşılama devam etmezse 10 yıl içerisinde 200 bin çocuk hastalanabilir. Tek bir hasta kalmayana kadar riskli bölgelerde aşılamaya devam edilecek.

Yorum Gönder

3 + six =