Kinder Joy, artırılmış gerçeklik ile “Oyuncakları Dijitale Taşıdığı” yeni “Oyun Uygulaması” olan APPLAYDU’yu tanıttı… Kinder Joy, APPLAYDU Uygulaması ile “Oyuncakları Dijitale Taşıyor”… APPLAYDU Uygulaması, ebeveynlerin ve çocukların birlikte oynayıp keşfederek kaliteli zaman geçirebilecekleri ücretsiz bir oyun deneyimi sunuyor. Uygulama, Oxford Üniversitesi Eğitim Bölümü’nün hazırladığı akademik kılavuz ve Gameloft işbirliğiyle geliştirildi.

APPLAYDU Uygulaması ile Kinder Joy’un içinden çıkan oyuncaklar, dijital dünyaya taşınacak. Anneler, Applaydu’yu ücretsiz indirerek, Kinder Joy’un için

APPLAYDU uygulaması, 4–9 yaş arası çocuklara üç boyutlu yepyeni bir oyun deneyimi sunmayı amaçlıyor. Uygulamada kullanılan ortam, karakterler ve hikâyeler, çocukların hayal güçlerini geliştirerek yeni şeyler öğrenmeye teşvik edecek şekilde tasarlandı. Keyifli interaktif oyunlar, öyküler, aktiviteler ve çok daha fazlası APPLAYDU Uygulaması’nda kullanıcılarını bekliyor.

APPLAYDU uygulaması, reklam ve satın alma içermeyen, aileler için güvenli ve kontrollü bir ortam sağlamasının yanı sıra ebeveynlerin gönül rahatlığıyla kullanabilmeleri için çocuklarının gelişimlerini gösteren aktivite raporu ve ayarlanabilen zorluk derecesi gibi “Ebeveyn Kontrol” özelliklerine de sahiptir. Uygulama, tüm aile bireylerinin birlikte kullanımına olanak verecek şekilde tasarlandı. Bunun yanı sıra, uygulama aynı zamanda çocukların kendi kendilerine eğlenmelerini de garanti altına alacak siber güvenlik mekanizmalarına sahiptir.

Kinder Joy, APPLAYDU uygulamasının geliştirilmesinde markalar için oyun deneyimleri geliştiren, oyun, teknoloji, sanat yönetimi ve 3D animasyon konularında lider Gameloft’la ortak çalıştı.

Ayrıca Oxford Üniversitesi Eğitim Bölümü, çocukların matematik ve motor becerileri ile okuma, yazma ve hafıza gücü gibi kavramsal yeteneklerini kullanıp geliştiren bir oyun geliştirilmesi hedefi doğrultusunda uygulamaya özel bir kılavuz da hazırladı.

APPLAYDU uygulaması, AppStore ve Google Play’den ücretsiz olarak indirilebiliyor ve Android 4.4 ve iOS 12 ve sonrası yazılımları kullanan tüm Android ve iOS cihazlarında kullanılabiliyor.

Ferrero Türkiye Genel Müdürü Azmi Gümüşlüoğlu, “Kinder olarak, bugünün mutlu çocuklarının, yarının mutlu yetişkinleri olacağına inanıyoruz. Applaydu Uygulaması ile çocukların hayal güçlerini ve yaratıcılıklarını destekleyerek, aileleriyle birlikte keyifli zaman geçirmelerini hedefliyoruz. Kinder Joy Applaydu Uygulaması ile oyuncakları dijitale taşıyoruz. Bundan böyle Kinder Joy değer teklifimiz; muhteşem çikolatamız ve fiziksel oyuncağımızın yanı sıra, sunduğumuz ‘Dijital Oyun Platformu’olacak.”
Gameloft Marka İşbirlikleri ve Reklamdan Sorumlu Başkan Yardımcısı Alexandre Tan ise “Bu projeyi gerçeğe dönüştürmek için Kinder’le ortak çalışmaktan gurur duyuyoruz. Geleneksel oyun deneyimiyle fiziksel ve dijital dünyayı bir araya getirerek ailelere yeni bir eğlence alanı oluşturmayı hedefleyen bir uygulama yaratmak için 20 yıllık oyun deneyimimizi Kinder markası ve onların çok sevilen oyuncaklarıyla bir araya getirmek inanılmaz” dedi.

Yorum Gönder

[instagram-feed]

Aslıhan Gündüz ©. Tüm Hakları Saklıdır.                                                                                                                                                                                           

"Bu sitede yer alan tüm içerik ve görsel materyallerin izinsiz kullanılması ve kopyalanması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre yasaktır!"