Türkiye’de lojistik sektörünün öncülerinden Globelink Ünimar, sosyal sorumluluk alanındaki çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. Gençlerimizin eğitimde fırsat eşitliğinden faydalanabilmesi için çalışan Türk Eğitim Vakfı (TEV) ile gerçekleştirilen iş birliğiyle kız öğrencilerin eğitimi için burs fonu oluşturuldu. Projeyle öğrencilerin eğitim hayatlarının desteklenmesi hedefleniyor.

Lojistik ve tedarik zinciri sektörünün öncülerinden Globelink Ünimar, yürüttüğü sosyal sorumluluk faaliyetleri kapsamında yeni bir iş birliğini hayata geçirdi. Meslek liselerinde okuyan kız öğrencilerin eğitimine destek sağlamak amacıyla Türkiye’nin saygın kurumlarından Türk Eğitim Vakfı (TEV) ile ortaklaşa yürütülen çalışma ile Globelink Ünimar Burs Fonu oluşturuldu. Bu adımla öğrencilerin birer yıllık eğitim masraflarının burs fonundan karşılanması hedefleniyor. İş birliği dahilinde Mentorink Programı kapsamında Türk Eğitim Vakfı bursiyerlerine mentorluk hizmeti verilmesi, etkinlik bağışları ve kurum içi özel günlerde kullanılmak üzere TEV üzerinden bağış yapılması da amaçlanıyor. Ayrıca, Globelink Ünimar Burs Fonu’na katkıda bulunmak isteyenler bireysel olarak bağışta bulunabiliyor.

Geçtiğimiz dönemde gençlerin eğitime erişmesi adına birçok sivil toplum kuruluşu ile ortak projeler geliştiren ve eğitimde fırsat eşitliğine destek olan Globelink Ünimar, sahip olduğu toplumsal sorumluluk bilinciyle başta eğitim olmak üzere çeşitli projeleri hayata geçirmeye devam ediyor. Ayrıca, toplumu ilgilendiren çevre ve toplumsal cinsiyet eşitliği gibi alanlarda da çalışmalar yürütülüyor.

Konuya ilişkin değerlendirmelerde bulunan Globelink Ünimar İcra Kurulu Komite Üyesi Koray Çıtak Türk Eğitim Vakfı ile gerçekleştirilen iş birliği ile aydınlık bir geleceğin anahtarı olan kız öğrencileri desteklemek istediklerini vurguladı.

Eğitimde fırsat eşitliğinin sağlanmasının gerekliliğine dikkat çeken Koray Çıtak şunları kaydetti: “Eğitim medeniyetlerin gelişmesi, toplumların kalkınması ve insanlığın ilerlemesinde büyük bir rol oynuyor. Bu doğrultuda aydınlık bir geleceğin mimarı olan genç öğrencilerin desteklenmesi toplumsal refahın gelişmesi açısından da büyük önem taşıyor. Globelink Ünimar olarak, ülkemizin saygın kurumlarından olan ve herkesin eşit olarak eğitim fırsatlarına ulaşmasını hedefleyen Türk Eğitim Vakfı ile kurduğumuz iş birliğinden mutluluk duyuyoruz. Devreye aldığımız Globelink Ünimar Burs Fonu projemizle meslek liselerindeki kız öğrencilerimizin eğitim hayatlarını desteklemeyi amaçlıyoruz. Ayrıca TEV ile birlikte farklı başlıklarda da iş birliği geliştireceğiz. Emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarımıza ve değerli TEV ekibine teşekkürlerimizi sunuyoruz. Önümüzdeki dönemde de yeni çalışmalarla gençlerin eğitimini desteklemeye devam edeceğiz.”

Globelink Ünimar ile yapılan iş birliğine ve oluşturulan burs fonuna ilişkin görüşlerini paylaşan TEV Genel Müdürü Banu Taşkın, “Gençlerimizin hayata eşit şartlarla katılabilmesinin tek şartı eğitim. Biz de Türk Eğitim Vakfı olarak, kurulduğumuz günden bu yana gençlerimizin umutları, hayalleri, hikâyeleri ‘Yarıda Kalmasın’, hepsi eğitimlerini tamamlayarak Türkiye’nin aydınlık geleceğinin bir parçası olsun diye aralıksız çalışıyoruz. Bu yolda Globelink Ünimar’ın eğitim dostumuz olmasından mutluluk duyuyoruz. Kız öğrencilerimizin geleceğe güvenle bakabilmesi için elimizden geleni yapacağız. Lojistik alanında ülkemizin öncü kurumlarından olan Globelink Ünimar ile oluşturduğumuz burs fonuyla meslek liselerindeki kız öğrencilerin daha iyi imkânlarda eğitim almalarına katkı sağlayacağız. Hedefimiz daha çok gencimizin hayatına dokunarak, geleceklerine katkı sağlayabilmek.” dedi.

Yorum Gönder

[instagram-feed]

Aslıhan Gündüz ©. Tüm Hakları Saklıdır.                                                                                                                                                                                           

"Bu sitede yer alan tüm içerik ve görsel materyallerin izinsiz kullanılması ve kopyalanması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre yasaktır!"