Deri sarkması; yaşlanma, kilo alıp verme, cildin kollajen ve elastin yapısının bozulması sebebiyle, derinin kendini yer çekime bırakması ile meydana gelir. Birçok kadının kol sarkması problemi yaşamasının çok temel bir nedeni vardır. Kadınlar, daha yağlı ve yumuşak bir dokuya sahiptirler ve kol gücünü erkeklere oranla daha az kullanmaları gerektiği için kol sarkması kadınlar arasında erken yaşlardan itibaren yaygın rastladığımız cilt sarkmalarının başında gelir. Dr. Yasemin Savaş Kaliteli Yaşam Kliniği Medikal Estetik Hekimi Yasemin Savaş, kollarımızı yaz ayları için hazırlamaya başlamalıyız diyor.

Kışın uzun kollu bluzlar, kazaklar sayesinde saklayabildiğimiz kollarımız, havaların ısınması ile birlikte açığa çıkacak ve belki de kendimizin bile fark etmediği değişikliklerle karşı karşıya kalacağız. Sporsuz yaşam, sürekli kilo alıp vermeler, ciltte esneklik kaybı sonucunda yağlanmalar ve sarkmalar meydana gelebilir. Yaşında artmasıyla vücuttaki elastik ve kollajen liflerin yapısında, şeklinde bozulma ve cilt altı yağ tabakasında küçülmeler meydana gelir. Bunun sonucunda vücut dokularında gevşeme ve sarkmalar olur. Sarkmalar, dalgalanmalar, yağlanmalar giydiğimiz kıyafetleri sınırlayabileceği gibi hareketlerimize bile sınır getireceği kesin.

Kol sarkıklığı olanlar, özellikle yaz aylarında askılı kıyafetleri giymekten, alkışlamak ya da el sallamak gibi çok basit günlük hareketleri bile yapmaktan çekinirler ve özgüven kaybı yaşarlar. Yaptığınız egzersizler kollarınızı güçlendirmenize yardımcı olur ve kol kaslarınızın gelişmesini sağlar, fakat esnekliğini kaybetmiş ve yağ birikmiş cilde pek faydası olmaz. Bu bölgeye kollajen aşıları, enzim aşıları ve ip uygulamaları gibi daha özel tedaviler gerekir.

Kişinin ihtiyacına ve cilt yapısına göre, odaklı ultrason (hifu), BBL lazer, radyofrekans gibi tedaviler planlanabilinir. Bu yöntemler ile bu bölgedeki kasları kuvvetlendirir, cilt elastikiyetini attırırır, sıkılaşma, toparlama aynı seansta cilt gevşekliği sorununu da çözmüş oluruz. Seans sayıları ve süreleri kişinin ihtiyacına göre planlanır, hasta işlemler sonrasında sosyal hayatına rahatlıkla devam edebilir.

Özellikle, yüksek saflıkta üretilmiş özel enzimlerin ve hyaluronik asitlerin desteği ile terapatik dozlarda karışımın vücuda enjeksiyonu sayesinde koldaki sarkmalarda etkin ve hızlı sonuç almak mümkün üstelik hayata ara vermeden. Eğer sarkma ve gevşeme ile birlikte yağlanma da varsa bu tedavi ile ham yağlanmaya hem de sarkmaya çözüm bulmak mümkün.
“Eğer kol içlerindeki sarkıklık ileri düzeyde değilse, toparlamak ve ileriye dönük sarkıklıkların önüne geçebilmek için medikal iplerin cilt alt dokusuna örümcek ağı gibi işlendiği ameliyatsız cilt gençleştirme tekniğinden faydalanabilirsiniz” diyen Dr. Yasemin Savaş, bu iz bırakmayan tekniğin, yer çekimine ve kilo alıp vermeye bağlı olarak gelişen sarkmaların toparlanmasına ve kol içlerinin form kazanmasına da fayda sağladığını vurguluyor.

Yorum Gönder

[instagram-feed]

Aslıhan Gündüz ©. Tüm Hakları Saklıdır.                                                                                                                                                                                           

"Bu sitede yer alan tüm içerik ve görsel materyallerin izinsiz kullanılması ve kopyalanması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre yasaktır!"