Kraliyet Şehirleri Rotası GitmekLazım.com ile keşfedilmeyi bekliyor… Sunduğu özel tur rotaları ile gezginlere dünyanın dört bir yanını keşfetme imkânı sunan GitmekLazım.com’un Kraliyet Şehirleri rotasını kapsayan seyahat programı ile Kuzey Afrika’da hafızalara kazınacak bir deneyim yaşamak mümkün olacak. Vizesiz ve Türk Hava Yolları’nın direkt uçuşuyla 19 – 24 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan tur ile gezginler Fas’ın büyüleyici kültürüyle yakından temas edecek.

Yenilikçi turizm anlayışı ve sunduğu yüksek kalite standartlarıyla Türkiye’de turizme yeni bir bakış açısı getiren GitmekLazım.com, Kuzey Afrika’da benzersiz bir seyahat programıyla Fas’ı keşfe davet ediyor. Vizesiz ve Türk Hava Yolları’nın direkt uçuşuyla 19 – 24 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan; Kazablanka, Rabat, Fez ve Marakeş rotasında Kraliyet Şehirleri’nin keşfi ile gezginler unutulmaz bir deneyime şahitlik edecek.

Kazablanka’dan Marakeş’e uzanan destansı bir seyahat deneyimi
Kuzey Afrika’da iklimin yumuşak ve sıcak olduğu Nisan döneminde GitmekLazım.com tarafından gerçekleştirilecek olan Fas turu kapsamında, gezginler bölgenin göz kamaştırıcı Kazablanka kentinde seyahatlerine başlayacaklar ve aynı gün Rabat bölgesine varacaklar. İlk günün kültürel açıdan dolgun bu rotasında Kazablanka ve Rabat’ın panaromik olarak görülebileceği bir tur ile tarihi yapıları incelemek ve başta dünyanın en büyük yedinci camiisi olan Hassan II Camii’yi, Mohammed V Mozolesi’ni ve Hassan Kulesi’ni görmek mümkün olacak.

Rabat’ta başlanan ikinci günün ardından ise özellikle zanaat faaliyetleri ile meşhur olan Fez’e doğru yola çıkılacak. Fez’de gezilecek zanaatkarlar çarşısında hem işçiliği ile değerli hem de bölgeye özel güzel bir anı olabilecek takı, aksesuarlar alınabilecek. Gezginler dilerlerse Kraliyet Şehirleri rotası üzerinde kültürel açıdan çok sayıda sembolik yapının ve etkinliğin bulunduğu Fez’de Arap Gecesi etkinliğine katılma fırsatına da sahip olacak. Ertesi gün ise Fez’in eşsiz manzaralar sunan doğal güzelliklerinin keşfedileceği özel bir rota izlenecek.

Seyahatin son durağı Marakeş’te ise dünya çapında gezginlerin de büyük bir ilgi gösterdiği tarihi yapıların ambiyansı eşliğinde özel bir deneyim yaşanacak. 75 metre yükseklikte minaresi ile Kutubiye Camisi, Djemma El Fna Meydanı ve UNESCO Milli Miraslar listesine alınan nadide meydanlardan birisi olan “Açık Hava Tiyatrosu” Marakeşte görülebilecek. Fas seyahati için son durak olan Marakeş’te ayrıca bölgenin kendine has kültürel etkinlikleri ve sahne gösterileri gibi özel etkinliklere de katılmak mümkün olacak.

GitmekLazım.com’un “Fas Turu – Kraliyet Şehirleri Rotası” ile ilgili detaylar aşağıda yer alan link üzerinden keşfedilebilir.

https://www.gitmeklazim.com/fas-turu-kraliyet-sehirleri-rotasi

Yorum Gönder

[instagram-feed]

Aslıhan Gündüz ©. Tüm Hakları Saklıdır.                                                                                                                                                                                           

"Bu sitede yer alan tüm içerik ve görsel materyallerin izinsiz kullanılması ve kopyalanması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre yasaktır!"