Gelişim Psikolojisi Bilim Uzmanı Sinem Özen Canbolat’tan Çocuklar için olduğu kadar ebeveynlerin de farkındalık ve gelişimlerini destekleyecek çok özel 5 kitap… Alanında en çok satanlar listesine giren “Bebeğimle Oynuyorum; Uyku, Güvenli Bağlanma ve Bebeğiniz” kitaplarının yazarı Sinem Özen Canbolat, beş kitaptan oluşan “Küçük Hayvanlar Serisi”nde; farklı temalar üzerinden, 0-3 yaş sorunlarını çözüme ulaştırmada rehberlik edecek bir içerik sunuyor.

Gelişim Psikolojisi Bilim Uzmanı Sinem Özen Canbolat’ın, ebeveynlerle yaptığı çalışmalarda yaygın olarak güçlük çekildiğini farkettiği konular üzerine kurguladığı “Küçük Hayvanlar Serisi”, erken çocukluk döneminde, bebek ve ebeveynlerin yaşadığı sorunlardan yola çıkarak bağ odaklı yaklaşımla kaleme alındı. Seride bulunan her bir kitabın sonunda, işlenen konuyla ebeveynlere kılavuz bilgiler veren Canbolat, hikayelerin çocuklar için olduğu kadar ebeveynleri de ilişkiyi nasıl destekleyebilecekleri konusunda rehber niteliğinde bilgiler paylaşıyor.

“Kalp zekası ancak ilişki içinde gelişebilir”
Seride yer alan kitapların, eğitimsel açıdan yazılmış diğer ilk 3 yaş kitaplarından farklı olduğunu vurgulayan Canbolat; “Bu seri, bebeklikten çocukluğa geçişte, çocuğunuzun zihnine olduğu kadar kalp ve bedenine de rehberlik edeceğiniz şekilde İLİŞKİSEL içerikte hazırlandı. Çünkü, kalp zekası ancak ilişki içinde gelişebilir” dedi.

“Ebeveynlerin yaşadığı problemler, baskılanan kalp zekasının bir sonucu olarak, içgüdülerinden uzaklaşma halinden de kaynaklanıyor.”
Ortamlarında bebek ruhsallığının yeterince anlaşılamamasından dolayı ortaya çıkan eksik ya da yanlış bilgi nedeniyle, ebeveynlerin doğru rehberlik bulmakta zorlandıklarını ifade eden Canbolat; “Ebeveynlerin yaşadığı problemler, sadece kendi benlik gelişimlerinden değil, baskılanan kalp zekasının bir sonucu olarak, içgüdülerinden uzaklaşma halinden de kaynaklanıyor. Bu doğrultuda hikayelerin bebekleri ve çocukluğa geçişi daha iyi anlamamız için ışık olmasını umuyorum” dedi.

Birbirinden eğlenceli, eğitici, öğretici kitaplardan oluşan serinin temaları;
*Yemek Yemek İstemeyen Küçük Serçe: Yeme Sorunları
*Giyinmek İstemeyen Küçük Kirpi: Bakım Alma Retleri
*Oyun Oynamak İsteyen Küçük Fok: Nasıl Oynamalı
*Emmek İstemeyen Küçük Kedi: Emzirme Süreci ve Sonlandırma
*Ağlayınca Küçük Ayıya Neler Oluyor: Duygu Regülasyonu

Yorum Gönder

[instagram-feed]

Aslıhan Gündüz ©. Tüm Hakları Saklıdır.                                                                                                                                                                                           

"Bu sitede yer alan tüm içerik ve görsel materyallerin izinsiz kullanılması ve kopyalanması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre yasaktır!"