İstanbul Beyoğlu’nun en özel yerlerinden birinde Galata Kulesi’nin eşsiz manzarasında bulunan Güney Restaurant, bulunduğu tarihi yapısında yarım asırdır lezzet tutkunlarını ağırlıyor. Türk mutfağı lezzetlerini koruyan ve kendi imzasını atan Güney, Galata’nın kendisi gibi çok kültürlü yapısına uygun olarak yer verdiği dünya lezzetleriyle de günün her anında buluşma noktası oluyor.

Güney Restaurant, 1967 yılından bu yana hizmet verdiği, 150 yıllık tarihi binada Galata’nın mistik ve büyülü yapısında gastronomik bir değer yaratıyor.

Butik üreticilerden alınan malzemelerle yerel üreticileri de destekleyen Güney, kuzu incik tandır, bademli İstanbul pilavı ve mevsimine uygun çorbalarıyla Türk mutfağının vazgeçilmeyen lezzetlerini yaşatırken, peynir tabağı, dana carpacio gibi başlangıç ve muammara, sıcak humus, cevizli kabak gibi zeytinyağlı mezeleriyle ön plana çıkıyor.

Galata ışıklarının yanmasıyla birlikte farklı bir atmosfere ev sahipliği yapan Güney, Trakya ve Balıkesir’den alınarak Güney Restaurant için özel olarak dinlendirilen ve hazırlanan etlerden; tereyağında bonfile, patlıcan soteli kuzu gibi lezzetlerle akşam yemeğinizi taçlandırabilir.

Sadece yerli butik şarapların yer aldığı menüsünde ızgara kalamar, tereyağında karides güveç gibi birbirinde farklı lezzetleri bulabilirsiniz.

Yorum Gönder

[instagram-feed]

Aslıhan Gündüz ©. Tüm Hakları Saklıdır.                                                                                                                                                                                           

"Bu sitede yer alan tüm içerik ve görsel materyallerin izinsiz kullanılması ve kopyalanması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre yasaktır!"