“Türkiye’nin Müzeleri Trendyol’da” projesi müze mağazacılığını dijitalleştirdi… Trendyol, “Türkiye’nin Müzeleri Trendyol’da” projesi ile Türkiye’nin kültürel hazinelerini dijital platforma taşıyarak Anadolu’nun binlerce yıllık tarihini yansıtan ürünleri herkes için kolayca erişilebilir hale getiriyor. Evlerine sofistike bir dokunuşla kültürel zenginlik katmak isteyenler, müze mağazası alışverişlerini Trendyol üzerinden tek tıkla yapabiliyorlar. Dekoratif objelerden replikalara, takılardan giyim ve aksesuar ürünlerine ve kitaplara kadar pek çok seçenek, 18-24 Mayıs Uluslararası Müzeler Günü ve Haftası’nda, Trendyol’da sanat ve tarih meraklılarını bekliyor.

Yaz aylarının yaklaşmasıyla birlikte müze ve ören yerlerine yönelik ilgi artarken Uluslararası Müzeler Günü ve Haftası da dikkatleri tarihi hazinelere çevirmek ve müzelere dair farkındalık yaratmak amacıyla, her yıl olduğu gibi, 18-24 Mayıs tarihleri arasında kutlanıyor. Türkiye’nin lider, dünyanın önde gelen e-ticaret platformlarından Trendyol, kültürel mirasımızı korumayı ve yaygınlaştırmayı hedefleyen bu özel haftada, “Türkiye’nin Müzeleri Trendyol’da” projesiyle konuya kendi uzmanlık alanında katkıda bulunuyor.

Tüm ekosisteminde pozitif etki yaratma vizyonuyla sosyal fayda projeleri geliştiren Trendyol’un müze mağazacılığını dijitalleştiren projesi, Türkiye’nin zengin kültür mirasını koruma ve tanıtma amacı güderken, aynı zamanda müzeleri destekleyerek onların daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlıyor. “Türkiye’nin Müzeleri Trendyol’da” projesi, teknolojinin ve internetin gücünü kullanarak kültür ve sanatı herkes için daha erişilebilir kılıyor.

Anadolu’nun Tarihi ve Kültürel Mirası Sanal Vitrinde
Trendyol, “Türkiye’nin Müzeleri Trendyol’da” projesi kapsamında Topkapı Sarayı, Göbeklitepe, Troya, Zeugma ve Efes’in de aralarında olduğu Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı 180’i aşkın müzenin online mağazası olan Müzedenal’ın yanı sıra Pera Müzesi, Atatürk Vakfı, Adatepe Zeytinyağı Müzesi, Anadolia ve Borusan ArtStore’a ait müze mağazalarını dijitalleştiriyor. Türkiye’nin Müzeleri butiğinde, bu müze mağazalarına ait bin 600’ü aşkın ürün bulunuyor. Böylelikle Trendyol, tarih ve sanat tutkunlarının müze mağazalarındaki ürünleri kolayca keşfetmelerine ve her an, her yerden satın alabilmelerine olanak tanıyor.

Kültürel hazineler için 1 milyon TL’lik alışveriş
Trendyol üzerinden yapılan alışverişler, müzelerin gelirlerini artırmanın yanı sıra, Türkiye’nin kültürel zenginliklerini evlere taşıyor. Bu özel koleksiyon, herkes için sanatı ve tarihi daha erişilebilir kılarken, aynı zamanda dijital çağda kültürel mirası nasıl koruyup, yaygınlaştırabileceğimizi de ortaya koyuyor. Trendyol müşterileri, dekoratif objelerden replikalara, takılardan giyim ve aksesuar ürünlerine ve kitaplara kadar pek çok seçeneğin yer aldığı Türkiye’nin Müzeleri butiğinden bugüne dek 1 milyon TL’lik alışveriş gerçekleştirdi. İstanbul, Ankara ve İzmir’in ardından tarihe en çok sahip çıkan kent Bursa oldu.

Favorimiz tavla
Projede yer alan ürünler geniş bir yelpazeye yayılsa da müşterilerin en çok ilgi gösterdiği ürünlerden biri hiç şüphesiz “Ahşap Tavla Pulu Takımı”. Geleneksel Türk el sanatlarının modern bir yorumu olan bu takım, Trendyol müşterilerinden büyük beğeni topluyor.

Milenyum kuşağı tarihin değerini biliyor
Müze mağazalarının ürünlerine en çok 27-30 yaş arasındaki Trendyol müşterileri ilgi gösteriyor. Trendyol’un sanal raflarında, Anadolu topraklarından çıkan tarihi eserlerin replikaları, o medeniyetlere özgü figürler ve simgelerle süslü aksesuarlar, dekoratif objeler ve çok daha fazlası bulunuyor. Sadece estetik değerleriyle değil, aynı zamanda tarihi ve kültürel önemleriyle de ikonik nitelikteki parçalar arasında Göbeklitepe sembollerinin altın kaplama plakalar üzerine işlendiği göz alıcı kolyeler, Hitit Güneşi figürüyle üretilmiş dekoratif objeler ve minyatür Truva Atı heykelleri özellikle dikkat çekiyor.

Trendyol web sitesinden ya da mobil uygulamada “Hizmetlerim” bölümünde yer alan Pozitif Etki logosuna tıklayarak “Türkiye’nin Müzeleri Trendyol’da” sayfasına ulaşabilirsiniz.

Yorum Gönder

[instagram-feed]

Aslıhan Gündüz ©. Tüm Hakları Saklıdır.                                                                                                                                                                                           

"Bu sitede yer alan tüm içerik ve görsel materyallerin izinsiz kullanılması ve kopyalanması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre yasaktır!"