En sağlıklı saçlarda bile yıpranmalar, kırılmalar ve renk tutarsızlıkları görülebiliyor. L’Oréal Professionnel, Metal Detox ailesi ile bu problemlere profesyonel bir çözüm sunuyor. Güçlü formülü ile saç bakım rutininizi tamamlayarak %99 daha az kırılma riski* ve uzun süre kalıcı renk garantisi sağlıyor. Şampuan öncesi bakım, şampuan, koruyucu maske, konsantre yağın yer aldığı Metal Detox serisi içerisinde bulunan UV korumalı durulanmayan krem, yaz boyu saçınızı güneşin zararlı etkilerinden koruyor.

L’Oréal Professionnel Metal Detox serisinin UV koruması sağlayan ilk ürün olma özelliğine sahip Metal Detox Yüksek Korumalı Krem, saç telinin içerisindeki metali hedef alacak kadar küçük bir molekül olan Glikoamin’i saçı hasara karşı korumak için UV filtreleriyle birleştiriyor. Saçtaki metali** arındırarak saç kırıklıklarını ve renk yansımalarını engellemeye yardımcı oluyor. Islak saça uygulanan ve durulanmayan yüksek korumalı krem, UV ışınlarına, oksidasyona, fırçalamaya ve 230 derece ısıya karşı koruma sağlıyor**.

UV filtreleri ile formülize edilen Metal Detox Yüksek Korumalı Krem, elektriklenme karşıtı etkisi ve akışkan dokusuyla saç telleri tarafından hızla emiliyor, saçta ağırlık yapmıyor. Nemlenen ve güçlenen saç telleri çok daha kolay şekilleniyor, sağlıklı bir görünüme sahip oluyor. %1 Glikoamin ile konsantre edilen hafif dokulu krem, tüm saç tiplerine yumuşak bir dokunuş katıyor.
Metal Detox Yüksek Korumalı Krem, üst notalarda limon ve bergamot, orta nota limon otu, dip notalarda ise sıcak gaiac ağacı ve kehribarın yer aldığı kokusu ile de öne çıkıyor.

Saçta neden metal birikir?
Saçtaki metal seviyesi, yaşadığımız yerdeki suyun kalitesine ve saç gözeneklerine bağlı olarak değişiyor. En temiz suda bile metal yoğunluğu çok fazla olabiliyor. Saçları sık sık yıkama halinde metal parçacıkları saç telinin içerisinde birikiyor. Saçlarda biriken metal, saçlarda oksitlenme yapıyor; saçta yıpranmalara, kırılmalara ve güvenilmez renk sonuçlarına neden oluyor.

Çığır açan sonuçlar!
Yıpranma, kırılma ve renk eşitsizlikleri; en sağlıklı saçlarda bile sık görülebiliyor. L’Oréal Professionnel, Ioannina Üniversitesi ile yürüttüğü araştırma sonucunda; saç telinin yıpranmasına, kırılmasına ve eşit olmayan renk sonucuna neden olan etkenin saç teli yüzeyinde değil, saç telinin içinde biriken metal olduğunu ortaya çıkardı ve saç telinin içindeki metali hedef alacak kadar küçük bir molekül içeren özel bir formül geliştirdi: Glikoamin. Bu molekül, saç telinin içine nüfuz ederek saçtaki metali kendine çekiyor. Metal nerede olursa olsun Glikoamin sayesinde nötralize oluyor. Bu sayede saç, daha az yıpranıyor ve renk işlemlerinde daha etkili sonuçlar elde ediliyor.

Yorum Gönder

[instagram-feed]

Aslıhan Gündüz ©. Tüm Hakları Saklıdır.                                                                                                                                                                                           

"Bu sitede yer alan tüm içerik ve görsel materyallerin izinsiz kullanılması ve kopyalanması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre yasaktır!"