‘Doğru oyuncak her şeyi değiştirir’ iddiasıyla ailelerle buluşan moritoys, her alanda gelişimi esas alarak hazırladığı oyun programıyla; 3-6 yaş grubu çocuğu olan ailelerin en büyük dertlerinden, ‘en iyi’ oyuncağa ulaşma sorununu çözmeye odaklanıyor: Üye ol, uzmanların çocuğun için seçtiği iki oyuncak kapına gelsin; bir ay oynadıktan sonra yenileriyle değiştir. Her ay bir kitap da hediye…

Bugün çocuğuna oyuncak almak için yola çıkan anne babalar, cevaplanmayı bekleyen bir dizi soruyla karşı karşıya kalıyor: Bu oyuncak çocuğun gelişimini destekleyecek mi, yaş grubuna uygun mu, sağlığa zararlı mı ve son olarak da fiyat olarak erişilebilir mi? Bu aşamaların hepsini geçtikten sonra aileler daha büyük bir sorunla karşı karşıya: Bu kaliteli oyuncaklara çocuk hemen ilgisini kaybedip; evin bir köşesine atacak mı? İşte, Türkiye’nin en yenilikçi girişimlerinden moritoys, ailelerin içine düştüğü bu oyuncak çıkmazını hazırladığı oyun programıyla çözmeye talip!

‘Moritoys oyun programı’ üyelik modeliyle çalışıyor. Üye oluyorsunuz, her ay uzmanların seçtiği iki oyuncak ve bir kitap kapınıza geliyor. Bir ay boyunca moritoys kutunuzun tadını çıkardıktan sonra; o oyuncakları kapıdan teslim edip; yerine yenilerini alıyorsunuz. Üstelik her ay bir kitap da hediye!

Oyuncak seçimi ise moritoys ekibinin çocuk gelişim uzmanlarına emanet…
Uzmanlar, moritoys oyun programını oluştururken binlerce oyuncağı süzgeçten geçiriyor ve 3-6 yaş grubu için 100’e yakın ödüllü oyuncağı belirliyor. Bu program, International Baccalaureate tarafından tasarlanmış erken çocukluk dönemi gelişim programı ‘Primary Years Program (PYP)’ baz alınarak hazırlanıyor ve çocukların 5 alanda dengeli gelişimi hedefleniyor.

Evinize gelen oyuncaklar 3 aşamalı dezenfeksiyon sonrasında kutusundan hiç çıkarılmamış oyuncakların çoğundan daha hijyenik! Oyuncaklarımızın hijyeni ultrasonik banyo ve toksik madde içermeyen, çevre dostu, anti-bakteriyel ‘ECOVER’ temizlik malzemeleriyle sağlanıyor. Temmuz ayında ailelerle buluşan ve kısa sürede ciddi bir ilgiyle karşılaşan moritoys şimdilik sadece İstanbul’da!

Yorum Gönder

[instagram-feed]

Aslıhan Gündüz ©. Tüm Hakları Saklıdır.                                                                                                                                                                                           

"Bu sitede yer alan tüm içerik ve görsel materyallerin izinsiz kullanılması ve kopyalanması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre yasaktır!"