Dünya’nın en köklü motor yağı üreticisi Motul, motor sporlarına olan tutkusuyla sporculara destek olmaya devam ediyor. 2024 DTM sezonunda, şampiyon Manthey EMA takımında 90 numaralı Porsche 911 GT3 R ile yarışmaya başlayan milli sporcu Ayhancan Güven, Motul Türkiye’nin sponsorluğuyla destekleniyor. Porsche Motorsport’un başyapıtlarından biri olan GT3 R’ın motor yağı, şanzıman yağı, soğutma sıvısı, fren hidroliği ve diğer tüm bakım prosedürlerinde ise Motul ürünlerine yer veriliyor.

Uluslararası arenada elde ettiği başarılarla herkesin sevgisini kazanan Ayhancan Güven, Motul’ün destekleriyle gücüne güç kattı. 26 yaşındaki milli sporcu, Motul Türkiye sponsorluğunda yarışıyor olmaktan büyük bir mutluluk duyduğunu belirtirken, “Motorsporlarıyla ve performans tutkusuyla bu denli bağdaşan bir markanın desteğini almaktan çok mutluyum. Her otomobil tutkununun duygusal bağ kurduğu Motul’ün tüm ürün yelpazesini 911 GT3 R yarış otomobilimizde de kullanıyor ve en zorlu şartlarda en yüksek dayanımı bu sayede kazanabiliyoruz.” dedi.

Motul Türkiye Pazarlama Müdürü Özge Bodur Karakaş ise “Milyonların sevgisini kazanan ve başarılarıyla hepimizin gurur duyduğu Ayhancan ile aynı yolda yürümekten Motul Türkiye olarak son derece mutluyuz.Tıpkı geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu sezonda da önemli başarılara imza atacağına yürekten inanıyoruz.” açıklamasını yaptı.

Öte yandan bu sezon Ayhancan için yoğun bir sezon olacak. Genç pilot, 90 numaralı GT3 R’ıyla 24-26 Mayıs tarihleri arasında DEKRA Lausitzring’de boy gösterecek. Motorsporları tutkunları için ayrı bir yeri olan DTM’in Nürburgring ayağı ise 16-18 Ağustos tarihleri arasında mücadeleye sahne olacak. 8 farklı ayaktan oluşan ve Dünya’nın en zorlu yarışlarından biri olan DTM, ekim ayında Hockenheimring’te son bulacak. Ayhancan ayrıca GT World Challenge Europe, NLS ve Nürburgring 24 Saat’te şampiyonluk için yarışacak.

Yorum Gönder

[instagram-feed]

Aslıhan Gündüz ©. Tüm Hakları Saklıdır.                                                                                                                                                                                           

"Bu sitede yer alan tüm içerik ve görsel materyallerin izinsiz kullanılması ve kopyalanması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre yasaktır!"