Çok güzel, biz de sizi hamile olduğunuz için tebrik ediyoruz. Peki bu müjdeli haberi eşinize nasıl söylemeyi planlıyorsunuz? Aklınızdakileri şekillendirecek müjde önerilerimize göz atmak ister misiniz?

Klasik olmasına klasik bir müjde haberi planlarından olsa da her zaman manidar olmuştur masaya bir tabak fazladan koymak. Masanızı her zamankinden daha şık hazırlayın, akşama sürpriz bir misafirinizin olduğunu eşinize söyleyin ve bir bahane ile masaya oturtun. Ardından da misafirimiz aslında şu an da burada diyerek patlatın bombayı.

Birlikte alışverişe çıkın ve bir bebek mağazasına girdiğinizde elinize bir pembe bir de mavi bir şeyler alıp, eşinizin fikrini sorun. Size “Acaba ne yapmaya çalışıyor?” düşüncesi ile bakan eşinize seçtiği renge göre cevap verirken “O zaman bunu alalım da bebeğimizin ilk alışverişini yapmış olalım.” diyerek mutluluğunuzu paylaşın.

Sana bir hediyem var aslında. Öylesine içimden geldi hediyesi bu. Sana bunu çok özel bir şekilde vermek istiyorum. Acaba akşam dışarı mı çıksak diyerek eşinizi dışarı çıkmaya ikna edin. Paketinizin içerisine de bebek patiği gibi sevimli bir obje koyun ve hediyeyi eline aldığında şaşkınlıktan ne diyeceğini bilemeyecek olan eşinize fırsat vermeden. “Evet, baba oluyorsun!” deyin.

Hamile olduğunuzdan şüphelenip, doktora gittiniz. İçiniz içinize sığmıyor. Aslında muhteşem bir şekilde eşinize söylemek istiyorsunuz ama akşamı da bekleyecek durumunuz yok. Bir an önce paylaşmak istiyorsunuz. Gidin eşinizin ofisine ve girin odaya “Bebeğimin babası çok mu yoğun acaba?” deyin. Şaşkınlığını kocaman bir öpücük ile taçlandırın.

Eviniz için rutin alışveriş listenizin yanına bir de bebek maması yazın ya da birlikte çıktığınızda bebek bezi gibi küçük bir şeyi sepetinize atın. Size anlamsızca bakan ver “Kime aldın?” diyen eşinizi şaşırtın.

Eşinize kısa bir mektup yazın. Hatta direk, “Merhaba babacığım” diyerek girin konuya. Akşam eve geldiğinde de sana bir zarf geldi diyerek uzatın mektubunuzu. Satırları okurken ki mutluluğunu sımsıkı sarılarak destekleyin.

Yorum Gönder

[instagram-feed]

Aslıhan Gündüz ©. Tüm Hakları Saklıdır.                                                                                                                                                                                           

"Bu sitede yer alan tüm içerik ve görsel materyallerin izinsiz kullanılması ve kopyalanması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre yasaktır!"