Elinizi çabuk tutun ve 23 Mayıs’ta Aktif Yaşam Derneği tarafından OMO’nun desteğiyle gerçekleştirilecek Okul Dışarıda Günü’nün kayıtları devam ederken kaydınızı yaptırın. Açık havada oyunla öğrenmenin önemine dikkat çekmeyi hedefleyen özel gün kapsamında bu yıl ilk kez, çocuklara dışarı çıktıklarında oynayabilecekleri daha temiz alanlar sunulacak.

Tüm dünyada 2012 yılından bu yana 6 milyon çocuğun hayatına dokunan Okul Dışarıda Günü, Türkiye’de Aktif Yaşam Derneği tarafından bu yıl ikinci kez hayata geçiriliyor. 23 Mayıs Perşembe günü gerçekleştirilecek olan Okul Dışarıda Günü’ne katılmak isteyen okullar için kayıtlar, okuldisaridagunu.org adresinde devam ediyor. 

Tüm dünyada çocukların açık havada geçirdikleri zamanın giderek azalmasından yola çıkarak hayata geçirilen Okul Dışarda Günü, açık havada oyunla keşfederek ve deneyimleyerek öğrenmenin çocukların fiziksel ve zihinsel sağlığının yanı sıra iletişim becerileri ve yaratıcılıklarının gelişimi için önemli olduğuna vurgu yapıyor. 

Okul Dışarıda Günü, bu yıl hem çocukların açık havada daha fazla zaman geçirmeleri konusuna hem de dışarıda keşfederek öğrenebilecekleri alanların çevresel temizliği konusuna dikkat çekiyor. Bu anlamda proje ile ulaşılan yetişkinler ve çocukların çevre konusundaki bilincine destek sağlanması hedefleniyor. Güne katılan tüm okullara sunulan dijital rehberde, atık ayrıştırma, geri dönüşüm ve yeniden kullanım gibi başlıklara da yer veriliyor.

Yorum Gönder

[instagram-feed]

Aslıhan Gündüz ©. Tüm Hakları Saklıdır.                                                                                                                                                                                           

"Bu sitede yer alan tüm içerik ve görsel materyallerin izinsiz kullanılması ve kopyalanması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre yasaktır!"