Kız öğrencilerin özgüvenle okula devam edebilmesi için üç yıl önce TOÇEV ile birlikte harekete geçen Orkid, bu sene yine ‘’Okula Devam’’ projesini başlattı. Şimdiye kadar toplam 5 milyon hijyenik ped bağışlayan marka, ekonomik nedenlerden dolayı pede ulaşamayan kız öğrencilerin okula devam edebilmesi için çalışıyor.

P&G’nin lider kadın bakım markası Orkid’in TOÇEV iş birliği ile hayata geçirdiği “Okula Devam” kampanyası üçüncü yılına başlıyor. Şimdiye kadar 5 milyondan fazla pedin bağışlandığı proje ile 1 Nisan – 1 Haziran 2022 tarihleri arasında katılımcı mağazalardan satın alınacak her bir Orkid paketi sayesinde Türkiye’nin farklı bölgelerindeki kız öğrencilere ped bağışı devam edecek.

40 yılı aşkın süredir kadınların özgüvenle hayatlarına devam etmelerini destekleyen Orkid, bu yıl da TOÇEV iş birliği ile genç kızların eğitim ve sosyal hayatlarına kesintisiz şekilde devam edebilmelerini sağlamak ve onları cesaretlendirmek adına kız öğrencilere ulaşacak.

Okula Devamsızlık Özgüven Eksikliğine Sebep Oluyor
Türkiye genelinde her 10 kız öğrenciden biri, ekonomik imkansızlıklar nedeniyle hijyenik pede ulaşamıyor ve bu yüzden okula devam edemiyor. Okula devam edemeyen kız öğrenciler, özgüven eksikliği yaşıyor ve sosyal yaşamlarından da uzak kalabiliyor. 2019 yılında First Xsights Araştırma Şirketi ile Türkiye genelinde ortaokul ve lise öğretmenleriyle gerçekleştirilen araştırmada ortaya konan bu bilginin ardından Orkid, bu yıl yine ‘’Okula Devam’’ diyerek genç kızları cesaretlendirmek için harekete geçiyor.

Proje hakkında konuşan P&G Türkiye, Kafkasya ve Orta Asya CMO ve Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Dr. Onur Yaprak “Orkid olarak, 40 yılı aşkın süredir kadınların yanında duruyor, spordan eğitime kadar farklı birçok alanda desteklerimizi sürdürüyoruz. Yarının geleceği genç kızların güçlenmesi ve özgüvenle hayatlarına devam edebilmeleri için, bu yıl da Okula Devam diyerek TOÇEV ile birlikte projemizi hayata geçirdik. Pede erişimi olmadığı için eğitimden mahrum kalan hiçbir genç kız, spor yapmasına engel olunan hiçbir genç kadın kalmayana kadar çalışmaya edeceğiz.’’ dedi.

TOÇEV İcra Kurulu Üyesi Dilek ÜLTANIR; “TOÇEV olarak 28 yıl önce okumak her çocuğun hakkıdır diyerek yola çıktık ve bugün Türkiye genelinde yedi milyon çocuğa dokunarak maddi ve manevi destek olmaya devam ediyoruz. Çocuklarımızın kendine inanan, özgüveni yüksek ve hayaller kurabilen bireyler olarak yetişmeleri için çabalıyoruz. İstiyoruz ki yaptığımız projeler çocuklarımızın hayatlarında bir noktaya dokunsun. Orkid ile beraber yürüttüğümüz “Okula Devam” projesiyle kız çocuklarının, maddi olanaksızlıklarla ulaşamadıkları öz bakım ürünü olan pedleri kendilerine ulaştırırken bir yandan da kişisel hijyenlerini destekleyebilmeleri ve hayata geç kalmadan dönemlerini sorunsuzca geçirmelerini hedefliyoruz. Okula gönderilen bu ürünler sadece kızların değil aynı zamanda öğretmenlerin, ebeveynlerin ve erkek arkadaşlarının kendilerini anlamasına yardımcı olacak bilgilere erişimi de destekleyecektir.” şeklinde konuştu.

Yorum Gönder

[instagram-feed]

Aslıhan Gündüz ©. Tüm Hakları Saklıdır.                                                                                                                                                                                           

"Bu sitede yer alan tüm içerik ve görsel materyallerin izinsiz kullanılması ve kopyalanması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre yasaktır!"