Dedeman İstanbul ve Dedeman Bostancı, paylaşmanın ve bereketin ayı olan Ramazan’da misafirlerini birbirinden özel iftar menüleriyle ağırlamaya hazırlanıyor. Her iki otel de Osmanlı ve Anadolu Mutfağı’nın seçkin lezzetlerini usta şeflerin yorumlarıyla iftar sofralarına taşıyor.

Dedeman İstanbul ve Dedeman Bostancı, bütün bir yıl özlemle beklenen Ramazan ayında, iftar sofralarını Osmanlı ve Anadolu Mutfağı’nın en özel lezzetleriyle kurmaya hazırlanıyor. İstanbul’un iki farklı yakasında yer alan oteller, sevdikleriyle iftar sofralarını paylaşmak isteyenlere, usta şeflerin hazırladığı özel lezzetlerden oluşan farklı menü alternatifleri sunuyor.

Dedeman İstanbul’da 4 farklı menü seçeneği
Dedeman İstanbul, Ramazan ayı için misafirlerine 4 ayrı iftar menüsü hazırladı. Anadolu’nun eşsiz lezzetlerinin bir araya getirildiği menülerde; zengin iftariyelik tabağı ile birlikte farklı yörelere ait çorbalar servis ediliyor. Ara sıcaklarda ise yine birbirinden lezzetli dört seçenek sunuluyor: İçli Köfte, Kıymalı Köy Böreği, Ispanaklı Kol Böreği ve Peynirli Sultan Böreği. İftar menülerinin ana yemek alternatiflerini ise Fırınlanmış Kuzu İncik, Dana Mutancana, Izgara Tavuk Pirzola, Sarımsaklı Yoğurt ile Marine Edilmiş Piliç Tandır oluşturuyor. Ramazan’ın geleneksel tatlısı güllaç, şefin yorumuyla “Gül Kokulu Fındıklı Güllaç” olarak iftar sofralarını şenlendiriyor. Ramazan şerbetinin ikram edildiği iftarın “en tatlı” bölümünde güllacın yanı sıra Fıstıklı Kadayıf, Vişne Kaymaklı Ekmek Kadayıfı ve Safranlı Zerde alternatifleri de yer alıyor.

Dedeman İstanbul’da yer alan Turkuvaz Restaurant’ında da her güne özel ayrı bir iftar menüsü hazırlandı. Restaurant’ta ayrıca saat 02:00’den itibaren misafirlere sahur menüsü de veriliyor.

Dedeman Bostancı’da hem menü hem açık büfe
Anadolu Yakası’nın en gözde oteli Dedeman Bostancı da Ramazan ayında misafirlerine farklı iftar menüleri sunuyor. Otel’in, iftar menülerinin yanı sıra zengin ve birbirinden lezzetli tatların yer aldığı açık büfesinde; iftariyelik tabağı, çorbalar, ara sıcaklar, özenle hazırlanmış birbirinden lezzetli ana yemek çeşitleri ile Osmanlı Şerbeti ve tatlılar yer alıyor.

Otel ayrıca Ramazan ayının coşkusunu çalışanları ve konuklarını geleneksel iftar sofrasında ağırlamak isteyen şirketler için de özel iftar menüleri hazırladı. Dedeman Bostancı’da açık mekan alternatiflerinin yan sıra özel salonlarda 400 kişiye kadar iftar daveti düzenlenebiliyor.

Yorum Gönder

[instagram-feed]

Aslıhan Gündüz ©. Tüm Hakları Saklıdır.                                                                                                                                                                                           

"Bu sitede yer alan tüm içerik ve görsel materyallerin izinsiz kullanılması ve kopyalanması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre yasaktır!"