Şu filmlerde gördüğümüz manzarasına doyamadığımız güzel İstanbul tepelerinden birini keşfettim hafta sonu. Adı; Otağtepe. Köprüyü geçtikten sonra Anadolu Hisarı tabelasını takip edip sola döndükten sonra tekrardan ilk sağa girip, Otağtepe tabelasını takip edince kendinizi Otağtepe ve Restoran’ın önünde buluyorsunuz.

Aracınızı buraya bırakıp bir kahve içmek ve de dinlenmek için oturabilirsiniz. Açık büfe kahvaltısı da yapabilirsiniz, akşam yemeği de yiyebilirsiniz ama biz ara bir saat gittiğimizden kahve içtik kırk yıl hatrı kalsın diye.

Ardından da restoranın biraz ilerisinde kalan -ki yürüme mesafesindeki- parkın içine girdik ve ilerledikçe neden buraya daha önce gelmedik ki dedik. Nasıl güzel bir İstanbul manzarası var anlatamam, Çamlıca Tepesi gibi düşünebilirsiniz ama köprüye çok yakın olmanız ayrı bir hava katıyor.

Parkta bol bol fotoğraf çekilme isteğinizden dolayı eminim zamanın nasıl geçtiğini anlamıyor olacaksınız. Sağınız solunuz, önünüz arkanız hep bir İstanbul manzarası çünkü. Bu arada eğer restoranda oturmayacaksanız ve aracınızı oraya park etmeyecekseniz de yine parkın ücretli otoparkı var, bilginize.

Artık yemek vakti geldi dediğinizde de size, bir başka köşeyi ama yine aynı harika manzaradan oluşan bir yeri önerebilirim. Yine burası da aynı noktada yani yürüme mesafesinde Otağtepe’ye. Son durağınız olan ve karnınızı lezzetli yemekleri ile doyurabileceğiniz Güzelce Hisar Restoran’da günü bitirebilir, hoş sohbetinize eşlik eden İstanbul manzarasıyla cümlelerinizi kurabilirsiniz.

Yorum Gönder

[instagram-feed]

Aslıhan Gündüz ©. Tüm Hakları Saklıdır.                                                                                                                                                                                           

"Bu sitede yer alan tüm içerik ve görsel materyallerin izinsiz kullanılması ve kopyalanması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre yasaktır!"