Özel imzalı kokteyl deneyimlemeyi sevenler Artois Cadde’de buluşuyor. Mekanın kokteyl menüsü iddialı lezzetlerden oluşuyor. Her birinin ayrı hikayesi olan organik kokteyllerden Chili Mango ve Road The Forest en dikkat çeken tercihler arasında yer alıyor.

Kısa bir süre önce İstanbul Anadolu Yakası’nın en gözde semtlerinden biri olan Caddebostan’da kapılarını açan Artois Cadde, gurme lezzetlerinden sonra imzalı kokteylleri ile de fark yaratmaya başladı. Hem göze hem de damağa hitap eden sunumların arkasındaki özel reçeteler mekanın farkını ortaya çıkıyor.

Spesiyal kokteyl menüsünde 11 çeşit özel seçim sunan Artois Cadde, klasik içkilerden sıkılanlara rengarenk bir dünyanın kapılarını açıyor. Özellikle ısı hissini uyandıran Chilli biberini mango ile harmanlayan Chili Mango, özel bir demleme sürecinden geçtikten sonra 52 baharatla karıştırılıyor. Damakta farklı lezzetlerin keyfini yaşatan bu özel kokteyl alışılagelmiş chili biberle yapılan kokteylleri unutturuyor.

Alanında özel eğitimli barmenler tarafından hazırlanan bu kokteyller arasından öne çıkan bir diğer sunum ise Road The Forest. İsmini, sunduğu ferahlık hissinden alan bu özel kokteyl ise daha canlı ve taze lezzet hissini sevenler tarafından tercih ediliyor. Özel hazırlanan süt ile yıkanan salatalıktan oluşturulan sos ile ortaya çıkan tat, Anadolu Yakası’nın en iddialı kokteyl lezzetleri arasında yerini almaya hazır.

Yorum Gönder

[instagram-feed]

Aslıhan Gündüz ©. Tüm Hakları Saklıdır.                                                                                                                                                                                           

"Bu sitede yer alan tüm içerik ve görsel materyallerin izinsiz kullanılması ve kopyalanması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre yasaktır!"