Türkiye’nin en büyük hazır giyim moda perakendecisi LC Waikiki, çocukların hayal gücünü destekleyen masallarla dolu Mutlu Düşler projesinin yeni koleksiyonu olan Pija-Masal’ı tanıttı. Periler, astronotlar, korsanlar ve daha nice masal kahramanıyla dolu kocaman bir evrende 11 farklı pijama ve masalların eşlik ettiği özel koleksiyon, çocukların hayal gücünün gelişimine yardımcı oluyor, uyku deneyimine farklı bir yaklaşım katıyor.

LC Waikiki, 3-9 yaş arası miniklerin dünyalarına yolculuk ederek, onların hayal gücünü geliştirecek masallarla dolu, yepyeni ve özel bir koleksiyona daha imza attı. Rengarenk sevimli çizimler ve masalların olduğu bu özel koleksiyon ile miniklere sorulacak her soru, yepyeni bir maceranın kapısını aralayacak. LC Waikiki’nin Mutlu Düşler Pija-Masal Koleksiyonu ile çocukların uyku öncesi ebeveynleri ile birlikte geçirdiği vakit ise artık çok daha özel ve kıymetli olacak.

11 farklı pijama takımının yer aldığı koleksiyonda her biri farklı maceralara açılan bu pijamalar, çocukların hayal gücüyle bambaşka masallara dönüşüyor. Miniklerin hayal gücü gelişimi için özel olarak hazırlanan koleksiyon, yeni masallarla onların hayal gücüne yön verirken, hem miniklere hem de ebeveynlerine uyku öncesinde yepyeni bir deneyim yaşatıyor. ‘Pija-Masal Koleksiyonu’ üzerindeki çizimler ebeveynlerin yönlendirmesi çocuğun hayal gücüyle her akşam başka bir maceranın kapısını aralıyor.

Periler, deniz kızları, ejderha, dinozor, uzay, yıldızlar, korsanlar ve sevimli hayvanların yer aldığı koleksiyon, çocuk kitapları yazar ve çizeri Sernur Işık iş birliği ile hayata geçirildi. 2006 yılında Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölümü’nden mezun olan Işık, 2014 yılında Pictoplasma Academy’ye seçildi. Berlin’de karakter tasarımı için eğitim alan Işık, profesyonel olarak 2007 yılından beri çocuk kitapları için çizimler gerçekleştiriyor.

Temalar, çocukların ilgi alanlarıyla şekillendi
Projeye hayat veren Sernur Işık, şunları söyledi: “Çocukların yazıp çizeceğim ürünleri giyecek olması ve pijamaların, hikayelerin onların uyku zamanının interaktif bir eğlencesi olması beni çok heyecanlandırdı. Koleksiyon için çalışmaya başladığımda doğadaki üç önemli tema olan orman, deniz ve gökyüzü konularını seçtim. Her bir başlık altında, hayvanlar, dinozorlar, periler, korsanlar, deniz kızları, deniz hayvanları, uzay, yıldızlar, bulutlar, kuşlar gibi temalarla ilgili hikayeler yazdım ve çizdim. Temaları seçerken, çocukların seçtiğim konulara olan ilgisini ve önceki Mutlu Düşler projesindeki çizimleri de göz önünde bulundurdum. Masalları oluşturma sürecinde de, çevremdeki her detay, bazen de not ettiğim rüyalar ilham kaynağım oldu. Bu süreçte LC Waikiki ekibi ile birlikte adım adım ilerledik. Doğa, hayvanlar ve fantastik öğelerin bir arada olduğu, masalların sonundaki sorularla çocukların hayal gücünü destekleyici ürünler ortaya çıkardığımızı düşünüyorum. Hem masalları yazma hem illüstrasyonları çizme sürecinde LC Waikiki ekibi sayesinde severek yer aldığım bir proje ortaya çıktı.”

“Çocuklar hayal ile uyusunlar, rüya ile büyüsünler istedik”
Çocukların hayal dünyasını geliştirirken, sağlıklı uyku uyumalarına yardımcı olacak bir koleksiyon oluşturduklarını belirten LC Waikiki Tasarımcısı Meral Şener ise, “Bu projeye başlarken, ‘Çocuklar hayal ile büyür’ mottosundan yola çıktık. Onların dünyalarını daha derinden keşfetmek için, onlara bir cümle verip hayal güçlerini harekete geçirmek istedik. Her çocuğa kendi hayal dünyasına göre masalın sonunu getirme özgürlüğü sunarak sonu açık hikayelerle onları sınırsız hayallere yönlendirdik. Böylece hem hayal gücü gelişimleri sağlamaya hem de uyku yolculuklarına anlam katmaya çalıştık. Bu hayal dünyasını uykudan önce ebeveynler eşliğinde yaşansınlar istedik. İşte Pija-Masal Koleksiyonumuz bu bakış açısıyla ortaya çıktı: Çocuklar hayal ile uyusunlar, rüya ile büyüsünler!” dedi.

LC Waikiki’nin Pija-Masal Koleksiyonu’nu seçili LC Waikiki mağazalarında ve www.lcwaikiki.com’da yerini aldı.

Yorum Gönder

[instagram-feed]

Aslıhan Gündüz ©. Tüm Hakları Saklıdır.                                                                                                                                                                                           

"Bu sitede yer alan tüm içerik ve görsel materyallerin izinsiz kullanılması ve kopyalanması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre yasaktır!"