Bebeklerin sağlığı ve mutluluğu için anneler de bebeklerinin cildi için en uygun ürünleri deneyimleyen annelere soruyor. Kullanan annelerin %100’ünün tavsiye ettiği Sebamed Baby Pişik Önleyici Krem, bebeğin narin cildinin direncini artırmaya yardımcı olarak cildi nemlendiriyor ve tahrişi engellemeye yardımcı oluyor.

Bebeklerin hassas cildi ekstra dikkat gerektiriyor. Özellikle yaz aylarının da gelmesiyle, bebeklerde sıklıkla görülen pişik sorunu, bebekleri huzursuz ediyor. Bebeklerin sağlığı ve mutluluğu için anneler de bebeklerinin cildi için en uygun ürünleri deneyimleyen annelere soruyor. Kullanan annelerin %100’ünün tavsiye ettiği Sebamed Baby Pişik Önleyici Krem, bebeğin narin cildinin direncini artırmaya yardımcı olarak cildi nemlendiriyor ve tahrişi engellemeye yardımcı oluyor.

Anneler bebeklerinin sağlığı ve mutluluğu için kişisel bakım konusuna ekstra önem gösteriyor. Ancak bazen özen gösterme ve bebeklerin cildine düzenli bakım yapmak da yeterli olmuyor. Özellikle yaz aylarında sıcaklar yüzünden pişik gibi bebek sağlığını olumsuz etkileyen rahatsızlıklarla sıkça karşılaşılıyor. Sıcağın dışında bebek bezlerinin sıkça değiştirilmemesi ve cildin hava almaması da pişiğin diğer ana sebepleri arasında yer alıyor.

Genellikle kasık, genital bölge çevresi ve kalça bölgesinde başlangıçta hafif kabarıklığa sahip kızarmalar olarak ortaya çıkan ciltteki kırmızı ıslak görünüm, bir süre sonra içi su dolu kabarcığa ve küçük şişliklere dönüşüyor. Önlem alınmadığı takdirde yanmalara sebep olan bu cilt tahrişi rahatsızlığı, bebekte huzursuzluk ve ağlama nöbetlerine sebep oluyor. Bunun yanı sıra tatillerde bebeklere ya da çocuklara takılan kolluk, simit gibi plastik ürünler de cildi tahriş ederek pişik oluşumuna yol açabiliyor. Pişik sorununa çözüm arama işi de yine ebeveynlere düşüyor. Huzurlu ve keyifli olmalarını istedikleri bebekleri için her zaman en iyi ve en güvenilir olan ürünlerin arayışında olan anneler, bebek ürünlerinde haklı olarak hassasiyet gösteriyorlar. Sebamed kullanan annelerininse %100’ünün önerdiği Sebamed Baby Pişik Önleyici Krem, cildin ideal değeri olan pH 5.5 ile bebeğin cildini dengelerken pişik sorununu çözmeye yardımcı oluyor.

Bebeğin cilt direncini artıran etkili bakım
Pişik oluşumunu engellemek, pişik oluştuktan sonra onu tedavi etmekten çok daha kolay. Bu yüzden annelerin tercih ettiği Sebamed Baby Pişik Önleyici Krem, pişik soruna çözüm olan formülüyle bebeğin hassas cildinin direncini artıran etkili bir bakım sunuyor. İçeriğindeki nemlendirici faktörler ile bebeğin bez bölgesinin cilt bakımını sağlarken, cildin tahriş olmasına karşı da koruma sağlıyor. Bez bölgesinde idrar ve dışkı nedeniyle oluşabilecek tahrişe karşı cildi formülünde yer alan özel bileşenlerle koruyor. Sebamed Baby Pişik Önleyici Krem, pH 5.5 değeriyle de cildin doğal gelişimini destekliyor.

Dermotolojik ve klinik olarak da test edilen ürün, bebeğin dersinin nefes almasını engellemeyen yapısı ve koruyucu yağlı formülüyle cildi tahriş etmeden temizleyerek pişik bölgesinde hızlı bir rahatlama sağlıyor. Üstelik her bez değişiminden sonra da kremin kullanılması gerekmiyor, focus grupla yapılan bir araştırma sonucu kullanılan kremin ilk çişten sonra da ciltte kalmaya devam ettiği, kolayca akıp gitmediği ortaya çıktı. Annelerin de en çok istediği özelliklerden biri olan kremin ciltte uzun süre kalması, bebeklerin cildi için etkin bir koruma anlamına geliyor. Baby Sebamed tarafından yapılan bir araştırmada, araştırmaya katılan annelere göre pişik kreminin uzun süreli bebeğin cildinde kalması da istenen bir özellik.

Yorum Gönder

[instagram-feed]

Aslıhan Gündüz ©. Tüm Hakları Saklıdır.                                                                                                                                                                                           

"Bu sitede yer alan tüm içerik ve görsel materyallerin izinsiz kullanılması ve kopyalanması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre yasaktır!"