Kayak sporu denildiğinde Türkiye’de ilk akla gelen kayak merkezleri arasında yer edinmiş Erzurum Palandöken’de bulunan Polat Palandöken, 20 yıla dayanan deneyimi ve yenilenen ambiyansı ile bölgenin cazip kaçış noktalarından biri olarak öne çıkıyor.

Kristalize kar dokusuyla Türkiye’nin gözde kayak bölgelerinden Palandöken’in öne çıkan oteli Polat Palandöken, yeni kış sezonunda yenilenen çehresiyle misafirlerini bekliyor. Otelin yeni tasarımını ödüllü mimarlık stüdyosu Autoban’ın üstlendiği Polat Palandöken, başladığı değişimini birkaç sezonda tamamlayarak misafirlerine kış mevsiminin ve dağ yaşantısının keyifli halini sunacak.

Bünyesinde gerçekleşen restorasyon sonrası gelişmiş ve konforlu hizmet seçenekleri sunan otel, yenilenen deluxe odaları ve suitleri ile unutulmaz tatillere ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Otel, kayak molalarında dinlenilebilecek Snowdeck, Palandöken Dağı’nda 2400 metrede yer alan ahşap chaletleri Peak ve Erzurum’de kış tatilinin önemli bir parçası olan cağ kebabı geleneğini yaşatan Masif Restoran’ı ile kar tatilini eğlenceli bir yolculuğa dönüştürüyor.

Polat Palandöken, bölgede yaklaşık 70 km. uzunluğa sahip ‘Ejder 3200’ pistine direkt geçiş ayrıcalığına sahip tek otel ve bu yönüyle kayak tutkunlarına en keyifli kayak rotası sunuyor. Kristalize kar dokusu ve doğal kayak pistlerinin yanı sıra otel suni kar sistemi, gece ışıklandırmalı kayak pisti ve kayak noktalarına hızlı ulaşım sağlayan telesiyej sistemi ile sporseverleri konforlu bir kayak deneyimi ile buluşturuyor.

Palandöken, doğası ve uygun coğrafi yapısı nedeniyle, aynı zamanda “yüksek irtifa antremanları” için Türkiye’nin en önemli spor lokasyonlarından biri. Deniz seviyesinden yüksekliğinin yanı sıra havasıyla da sporcuların güç ve enerjilerine dinamizm katan özellikleriyle ön plana çıkan bir bölge. Böylece kayak sporuna alternatif olarak farklı spor kamplarına da ev sahipliği yapıyor.

Yorum Gönder

[instagram-feed]

Aslıhan Gündüz ©. Tüm Hakları Saklıdır.                                                                                                                                                                                           

"Bu sitede yer alan tüm içerik ve görsel materyallerin izinsiz kullanılması ve kopyalanması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre yasaktır!"