Pril, Türkiye’nin 3 farklı lezzet noktası olan Gaziantep, Trabzon ve Konya’nın nesilden nesile aktarılan sofra yemekleri ile isim yapmış 3 yerel şefini, Danilo Zanna ve Somer Sivrioğlu ile buluşturduğu #SOFRADABİRLİKTE projesini hayata geçirdi. Proje sonunda İhtiyaç Haritası İşbirliğiyle Konya, Gaziantep ve Trabzon’a gıda ve temizlik destek paketleri ulaştırılarak hem yerel esnafa hem de ihtiyaç sahiplerine destek olunacak.

“Sofrada Birlikte” Projesi ile Türkiye’nin kültürel mirası olan yemekler gün yüzüne çıkarılıyor
Proje kapsamında Türkiye’nin 3 farklı lezzet noktası olan Gaziantep, Trabzon ve Konya’da nesilden nesile aktarılan sofra yemekleri ile isim yapmış yerel şefler, yöresel yemekleri Danilo ve Somer Şeflerle birlikte yaptı. Program sonunda, yapılan yöresel tarifler yöresel sofralarda birlikte deneyimlendi.

Pril, İhtiyaç Haritası iş birliği ile hem yerel esnafa hem de ihtiyaç sahiplerine destek olacak
“#SOFRADABİRLİKTE” projesi ile yöresel lezzetleri görünür kılan Pril, projeyi İhtiyaç Haritası iş birliği ile gerçekleştireceği bir sosyal sorumluluk kampanyası ile tamamlayacak. Yöresel tariflerinin yapıldığı Konya, Gaziantep ve Trabzon’da İhtiyaç Haritası İşbirliğiyle ihtiyaç sahiplerine gıda ve temizlik destek paketleri ulaştırılarak hem yerel esnafa hem de ihtiyaç sahiplerine destek olunacak.

İhtiyaç Haritası iş birliği hakkında bilgi veren Türk Henkel Ev Bakımı Kategori Grup Müdürü Melis Kantarcı Fairbairn “Türkiye’nin çok önemli 3 lezzet noktasında başlattığımız bu proje ile hem yerel lezzetlerin daha çok görünür olmasını sağlamayı hem de bu illerdeki ihtiyaç sahiplerine destek olmayı amaçladık. İhtiyaç sahibi olan kişilere destek olma noktasında kendimizi sorumlu hissettik. Özellikle pandemi sebebiyle sıkıntıları artan ihtiyaç sahiplerine ve yerel esnafın sorunlarına bir nebze de olsa çözüm olabilmek istedik. Bu sebeple İhtiyaç Haritası iş birliği ile hazırladığımız gıda ve temizlik destek paketlerini ulaştıracağız. Bu projeyi sosyal sorumluluk bilincini en üst düzeyde tutarak çalışmalar gerçekleştiren İhtiyaç Haritası’yla birlikte yürütmekten mutluluk duyuyoruz” dedi.

Tüm ihtiyaçların bir olup karşılandığı bir geleceği hayata geçirmek için adım atmaktan mutluluk duyduğunu belirten başarılı oyuncu, Pril’in yol arkadaşı Ceyda Düvenci; “Dünya büyük bir sofra ve biz bu sofrada birlikteyiz. Çünkü her yerde ve her anda birlikte olmanın gücüne inanıyoruz. İşte bu yüzden ben ve yol arkadaşım Pril, İhtiyaç Haritası ile bir araya geldik. Bu zor zamanlarda hem yerel esnafımıza hem de ihtiyaç sahiplerine destek olmak istedik. Çünkü omuz omuza verildiğinde, büyük küçük demeden tüm zorlukların aşılacağını biliyoruz. Hem sofrada hem hayatta paylaşalım. Sofrada birlikte hayatta birlikte!” dedi.

İhtiyaç Haritası Yönetim Kurulu Üyesi Esra Arslan “Başından beri İhtiyaç Haritası’nda hep şunu söyledik. Neden İhtiyaç Haritası var, neden sokak ve mahalle ölçeğine iniyoruz çünkü en yakınımızdan, kendi yan kapımızdan iyileştirmeye başlarsak zincirleme bir iyileştirme hareketi başlatırız ve bunu önce Türkiye’ye sonra dünyaya yayarız.

İhtiyaç Haritası Kurucu Ortağı Güler Altınsoy ise İmece bizim kültürümüzde var; geçmişimizde var. Yardım eli uzatmak bizim özümüzde var. Bunu yeni nesillere yaymak, yeniden canlandırmak, globale taşımak bizim öncelikli amaçlarımızdan bir tanesi” ifadelerini kullandı.

Yorum Gönder

[instagram-feed]

Aslıhan Gündüz ©. Tüm Hakları Saklıdır.                                                                                                                                                                                           

"Bu sitede yer alan tüm içerik ve görsel materyallerin izinsiz kullanılması ve kopyalanması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre yasaktır!"