2024 yılının ilk günleriyle birlikte kapılarını açan maitri, küçük ve butik bir seramik atölyesi. Sahibinin yaptığı seramik panoların ve objelerin süslediği bu küçük dükkana girdiğiniz an şehrin hızlı ritmini geride bıraktığınızı hissediyorsunuz.

İstanbul’un kendine özgü semtlerinden Reşitpaşa’da yeni bir seramik atölyesi açıldı. Kapılarını 2024’ün ilk günlerinde açan mekana girdiğinizde sizi ilk olarak, rengarenk seramik tablolar karşılıyor. Gökyüzü objeleri, dalgalar, bitkiler panoların genel temasını oluşturuyor. Mekanın sağ tarafında ise melek ve şaman figürlü biblolar, ilhamını doğadan almış vazo ve tabaklar… Kendinizi bir anda, naif bir dünyaya adım atmış buluyorsunuz.

Mekan küçük olmasına rağmen 3 bölümlü olarak tasarlanmış. Giriş olan galeri kısmının bittiği noktada mermer masayla birlikte atölye bölümü başlıyor. Burada maksimum beş kişilik seramik atölyeleri gerçekleşiyor. Mekanın arka kısmı ise sohbet köşesi. Yağmur ormanı desenli duvarın önündeki rahat koltuk tam bir dinlenme alanı.
maitri, sadece seramik severleri, çamurla tanışmak isteyenleri değil, şehrin hızını ve gürültüsünü bir anlığına da olsa geride bırakmak isteyen herkesi bekliyor.

Kongre Caddesi, 16/1 Reşitpaşa Sarıyer

Yorum Gönder

[instagram-feed]

Aslıhan Gündüz ©. Tüm Hakları Saklıdır.                                                                                                                                                                                           

"Bu sitede yer alan tüm içerik ve görsel materyallerin izinsiz kullanılması ve kopyalanması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre yasaktır!"