Rezan Has Müzesi çocukların yapıcı ve yaratıcı düşünce sisteminin gelişmesi amacıyla 18 Mayıs’tan itibaren 5-7 yaş arasındaki çocuklara “Küçük Arkeologlar Müzede Atölyesi”, 8-10 yaş arasındaki çocuklara “Ben Arkeolog Oldum Atölyesi” ve 5-7 yaş arasındaki çocuklara “Çamurdan Komik Maskem Atölyesi” düzenliyor.

İlk olarak “Toprağın Mirası” sergisinin gezileceği ve 9 bin yıl öncesinden Selçuklu Dönemine uzanan bir zaman yolculuğuna çıkılacağı atölye kapsamında, çocukların o dönemde yaşamış insanların hayatlarına dair fikir sahibi olmaları, düşünce biçimleri, mutluluklarına ortak olmaları amaçlanıyor. Eserlerin çocuklarla buluşmasının arından, birer arkeolog olup önceden hazırlanan toprak havuzunda gömülü küçük eserler ortaya çıkacak ve çıkan eserler küçük müze vitrininde sergilenecek.

“Ben Arkeolog Oldum!” atölyesinde ise çocuklar, kırmızı çamur, dal parçaları, yapraklar, küçük kazı aletleri gibi doğal ve basit aletler kullanarak kısıtlı bir süre için bile olsa doğal olanla baş başa kalacak.

Aileler, atölye çalışmalarına katılan çocuklarını, Kadir Has Üniversitesi binası tarihinden bir kesit sunan “Cibali Tütün ve Sigara Fabrikası: Emeğin Mekanı” sergisini ziyaret edebilecek.

Atölye programlarına kayıt için tam da buraya tıklayabilirsiniz.

Ücretsiz olan programlar 15 kişilik kontenjana sahip.

Yorum Gönder

[instagram-feed]

Aslıhan Gündüz ©. Tüm Hakları Saklıdır.                                                                                                                                                                                           

"Bu sitede yer alan tüm içerik ve görsel materyallerin izinsiz kullanılması ve kopyalanması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre yasaktır!"