T.C. Millî Eğitim Bakanlığı ve Nestlé Türkiye iş birliğinde 2012 yılından bu yana yürütülen Sağlıklı Adımlar Projesi’nin, bu yıl ilk kez çevrimiçi olarak düzenlenen resim yarışmasında kazananlar belli oldu. Projenin yürütüldüğü 406 okuldan 2 bin 179 üçüncü sınıf öğrencisinin katıldığı yarışmada İstanbul ve Samsun’dan üç öğrenci ödülü kucakladı.

Çocukların dengeli beslenme ve fiziksel aktivite konularında edindikleri bilgi ve becerileri, resim yoluyla ifade etmelerini sağlamak amacıyla düzenlenen Sağlıklı Adımlar Resim Yarışması’nın en iyileri belirlendi. Bu yıl dokuzuncu kez düzenlenen yarışmaya, 2021-2022 eğitim öğretim döneminin birinci yarıyılında projenin yürütüldüğü 406 okuldan 2 bin 179 öğrenci katıldı. İlkokul üçüncü sınıf öğrencilerinin yeteneklerini sergilediği yarışmada öğrencilerin performansları, proje paydaşlarından oluşan jüri heyeti tarafından değerlendirildi. İstanbul Çengelköy İlkokulu’ndan Nehir Yamaner yarışmada birincilik kazanırken, Samsun Kocatepe İlkokulu’ndan Melisa Sare Çelik ikinci, İstanbul Tuna İlkokulu’ndan Süleyman Ali Zambak ise üçüncü oldu. Samsun Mimar Sinan İlkokulu’ndan Mete Samancıoğlu ve İstanbul Ahmet Hamdi Tanpınar İlkokulu’ndan Ayşe Mina Tekin mansiyon ödülüne layık bulundu.

Öğrenciler Dijitalde Yarıştı
Pandemi ile birlikte dijitalleşen projenin çevrimiçi olarak düzenlenen yarışmasına katılım için öğrenciler, çizdikleri resimleri Sağlıklı Adımlar’ın resmi internet sitesine yükledi. Geleceğin minik ressamları, resim yeteneklerini sağlıklı beslenme konusundaki bilgileriyle birleştirerek birbirinden güzel ödüllerin sahipleri oldu.

T.C. Millî Eğitim Bakanlığı ve Nestlé Türkiye iş birliğinde yürütülen Sağlıklı Adımlar Projesi, çocukların beslenme, sağlık ve fiziksel aktivite konularında bilinç düzeylerini artırmayı ve dengeli beslenme alışkanlıklarına sahip olmalarını desteklemeyi amaçlıyor. Sağlıklı Adımlar Resim Yarışması’nın 9 yıldır dereceye giren tüm eserleri projenin resmi internet sitesinde sergileniyor.

Yorum Gönder

[instagram-feed]

Aslıhan Gündüz ©. Tüm Hakları Saklıdır.                                                                                                                                                                                           

"Bu sitede yer alan tüm içerik ve görsel materyallerin izinsiz kullanılması ve kopyalanması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre yasaktır!"