Siz de yarı yıl tatilinde çocuklarınızla birlikte eğlenceli tabaklar hazırlamaya ne dersiniz? Muratbey, çocuklarımızın sağlıklı beslenmesi için farkındalık yaratan bir proje daha geliştirdi. Muratbey İletişim ve İş Geliştirme Direktörü Gülnur Uluğ, “Çocuklarımızın evde çok zaman geçirdiği bugünlerde sağlıklı beslenmenin aynı zamanda eğlenceli de olabileceğine dikkat çekmek istedik” diye konuştu.

Çocukların özlemle beklediği yarı yıl tatili geldi. Kartopu oynayıp yorulan çocuğunuzla birlikte hem sağlıklı hem de eğlenceli bir tabak hazırlamaya ne dersiniz Çocuklarınızla sağlıklı atıştırmalıklar hazırlayarak hem eğlenebilir hem de verimli zaman geçirebilirsiniz. Sağlıklı ve dengeli beslenme alışkanlığını çocuklara kazandırmayı hedefleyen ve bu kapsamda inovatif ürünler sunan Muratbey, yine aileleri mutlu edecek güzel bir proje hazırladı. Muratbey İletişim ve İş Geliştirme Direktörü Gülnur Uluğ, “Muratbey olarak; toplum sağlığına öncelik vermeyi, özellikle ailelerde sağlıklı beslenme konusunda farkındalık yaratmayı hedefliyoruz. Özellikle içinde bulunduğumuz salgın döneminde de sağlık ve bağışıklık konularında farkındalık yaratan, bilgilendirici çalışmalar yaptık. Yeni projemizde de sağlıklı beslenmenin aynı zamanda eğlenceli de olabileceğine dikkat çekmek istedik” diye konuştu.

“Muratbey’le Eğlenceli Tabağım” projesi
Tüm toplumda özellikle anne ve babalarda çocuk sağlığı ve beslenmesi konusunda bir farkındalık yaratmak istediklerini belirten Uluğ; “Bağışıklığı güçlendiren, D vitamini ile zenginleştirilmiş Muratbey Misto ve Muratbey Topi çeşitleri ile hazırlanmış tariflerle çocuklarımızı mutlu etmek istiyoruz. Aileleri çocuklarıyla birlikte bağışıklığı güçlendirici zengin D vitamini içeren ürünlerle sağlıklı ve eğlenceli tabaklar hazırlamaya davet ediyoruz. Muratbey ürünleri ile hazırlayacağınız “Muratbey’le Eğlenceli Tabağım” projesi için Muratbey sosyal medya hesaplarından bir yarışma düzenledik. Yarışmaya katılmak için yapmanız gereken tek şey, hazırlayacağınız Misto ve Topi Peynirli eğlenceli tabaklarınızın fotoğrafını #EğlenceliTabağım ve #MuratbeyPeynir etiketleriyle @MuratbeyPeynir hesabını etiketleyerek paylaşmak. Son katılımın 11 Şubat olduğu yarışmaya katılmak ve birbirinden faydalı içerikler için sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.” dedi.

Küçük aşçılar peynirli lezzetler hazırlayacak
Çocuklarla birlikte sağlıklı beslenmeyi eğlenceli hale getirmenin çok kolay olduğunu vurgulayan Uluğ, “Tüm aile birlikte bir tabak hazırlamak, eğlenceli olduğu kadar eğitici bir oyun olabilir. Çocuğunuza pişirdiğiniz yemeği süslemesi için izin verirseniz iştahı da artabilir. Üstelik abur cubur yerine sağlıklı atıştırmalıklar ile beslenme alışkanlığı kazanmasına da yardımcı olabilirsiniz. Örneğin birlikte hazırlayacağınız bir sandviçin veya salatanın içine en sevdiği Misto karakterlerini dizebilir, Topi peynirli topları susama bulayarak eğlenebilir. Aileler çocukları ile birlikte, peynirli tariflerle yapılmış tabaklar hazırlarken; hem çocuklarını bilinçlendirir hem de onlarla eğlenceli zamanlar geçirir.” dedi.

Sağlıklı ve eğlenceli peynirlerle bağışıklık sistemi güçlenecek
Muratbey’in çocuklara peyniri sevdirmek için üretilen dünyanın D vitamini ile zenginleştirilmiş ilk şekil şekil peyniri “Muratbey Misto”, bağışıklığı artırmaya ve günlük D vitamini ihtiyacını karşılamaya yardımcı oluyor. Muratbey Misto ürünlerinin 100 gramı, 5 mikrogram D vitamini içeriyor. Bu ürünlerin sadece 100 gram tüketilmesi ile T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye Beslenme Rehberi’nde (TÜBER) 2 yaş üstündeki tüm bireyler için önerilen günlük D vitamini gereksiniminin %33’ü karşılanıyor. Muratbey Topi, az tuzlu benzersiz lezzeti, şık sunumu ve kolay hazırlanabilir olmasıyla sofraları benzersiz hale getiriyor. Muratbey peynirleri, benzersiz lezzetleriyle birlikte hepimizin bu süreçte ihtiyaç duyduğu ekstra vitamin takviyesini de sağlamış oluyor.

Yorum Gönder

[instagram-feed]

Aslıhan Gündüz ©. Tüm Hakları Saklıdır.                                                                                                                                                                                           

"Bu sitede yer alan tüm içerik ve görsel materyallerin izinsiz kullanılması ve kopyalanması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre yasaktır!"